Нещодавно відбувся візит Зеленського до Сполучених Штатів Америки. Крім чималої кількості зустрічей з важливими особами країни, були й переговори з Джо Байденом, президентом США. Обговорено немало, заплановано багато, в тому числі й підписана одна важлива стратегічна угода. Її причини й мету поки не озвучували досконало.

Подробиці Рамкової угоди щодо стратегічного партнерства між Україною та США, яка була підписана під час візиту до Штатів президента України Володимира Зеленського, дає Україні багато прав і можливостей. Але всі подробиці будуть озвучені пізніше.

Про це заявила представник Міністерства оборони України Ганна Маляр в ефірі програми «Свобода слова».

«Домовилися про те, що у нас є спільна оборонна політика і те, що називають рамкову угоду, і люди думають, що це робить його менше за вагою, це не так… Рамкова – це означає, що воно визначає рамку оборонної політики та напрямки, за якими воно буде реалізовуватися. Ця угода дає нам можливість укладати контракти. Точність вся буде потім» – сказала вона.

Зокрема, згідно зі словами Маляр, угода надає Україні можливість співпраці з США в оборонній і технологічній сферах, а також можливість навчання Збройних сил за західними стандартами.

«За цією угодою ми маємо право на тренування, на співпрацю в обороні та технологічних сферах» – зазначила вона.

Нагадаємо, за підсумками візиту президента Зеленського до Вашингтона Україна і США випустили спільну заяву, яка стосується стратегічного партнерства двох держав. У ньому визначаються основні напрямки співпраці Києва і Вашингтона на найближчі роки.

Крім цього, Україна і США під час візиту президента України Володимира Зеленського підписали меморандум про комерційне співробітництво між двома державами.

Україна і США під час візиту президента України Володимира Зеленського підписали меморандум про комерційне співробітництво між двома державами.

Подробиці про меморандум опубліковані на сайті президента.

Меморандум передбачає розробку та імплементацію комерційних проєктів разом з участю в державних закупівлях в Україні та США в декількох сферах – енергетиці, інфраструктурі, розвитку цифрової економіки, оборонній сфері, кібербезпеки та галузі охорони здоров’я.

Основні пункти Меморандуму:

  • Державний концерн «Укроборонпром» підписав три угоди на загальну суму у 2,5 млрд доларів;
  • підписано домовленість про співпрацю у сфері ОПК з компанією Lockheed Martin Corporation;
  • також є домовленість про співпрацю з компанією Harris Global Communications Inc., одним зі світових лідерів у галузі оборонних технологій.

Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало меморандум про взаєморозуміння з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), який передбачає залучення іноземних інвестицій для модернізації та розвитку української іригаційної системи.

Також Мінагрополітики підписало меморандум про взаєморозуміння з американською компанією Lindsay, який стосується співпраці у сфері виробництва іригаційного обладнання.

У сфері охорони здоров’я підписані домовленості про співпрацю з компаніями General Electric, Medtronic і MSD. Серед іншого, Україну можуть забезпечити препаратом «Молнупіравір», який підходить для лікування пацієнтів з коронавірусом і знаходиться на третій стадії клінічних випробувань.