Майже щотижня громадськість та інформаційний простір отримують чергову резонансну тему для обговорень у вигляді надзвичайної події чи злочину, які, здавалось би, щоразу стають все зухвалішими та жорстокішими. Минулого тижня одною з таких топ-тем став замах на львівського бізнесмена, що призвів до загибелі трьох людей. У версіях та обставинах цього злочину розбиралось видання "FreshNews", передає Корупція.Інфо.

Пропонуємо вашій увазі цей матеріал.

За останні два роки українці вже звикли до різкого зростання злочинності в нашій країні. Уже навіть заговорили про повернення "лихих 90-их"… Найбільше потерпають ті, хто намагається підтримати нашу економіку на плаву. Все частіше інформаційні агентства рясніють повідомленнями про викрадення бізнесменів, замахи на їх життя та врешті-решт – вбивства.

Проте злочин, який стався минулого тижня під Львовом сколихнув не лише Львівську область, а й усю Україну. 29 серпня було здійснено замах на життя одного з найвідоміших львівських бізнесменів, власника лідера ринку виробництва морозива ПАТ "Львівський холодокомбінат" Богдана Копитка. По дорозі зі Старого Села (звідки родом сам бізнесмен) до Львова було здійснено підрив джипа "Мерседес", на якому їхала охорона Копитка. Внаслідок вибуху автомобіля і подальшого його розстрілу з автоматів злочинцями загинуло два охоронці та водій львівського бізнесмена. Сам Копитко не постраждав, оскільки їхав в іншому автомобілі і його водій зміг об'їхати місце вибуху і уникнути пострілів.

Відразу у правоохоронних органах і журналістських колах виникло декілька версій можливих причин замаху.

Перша – замах пов'язаний із діяльністю ПАТ "Львівський холодокомбінат". Але вже наступного дня цю версію заперечили на самому підприємстві. Голова правління Олег Манохін дав прес-конференцію, на якій заявив, що "Холодокомбінат" не мав жодних проблем.

"Щодо роботи підприємства в останні роки взагалі немає питань. Підприємство розвивається, розширює штат, торгову лінійку. У нас немає питань ні з боку податкової, ні з боку банків, ні з боку співробітників… З конкуренцією це пов'язувати не можна. Ми тісно спілкуємося з усіма виробниками в Україні, у нас нормальні робочі відносини", – заявив голова правління.

За другою версією, причиною замаху на Копитка міг бути скандал навколо будівництва багатоповерхівки на вул. Варшавська-Соснова, з фірмою-забудовником якої пов'язують львівського бізнесмена. Зважаючи на те, що стороною, яка протестує проти забудови виступають громадські активісти і те, що замах організовано за словами правоохоронців надзвичайно професійно і використано на це дуже багато коштів, то версія із скандалом навколо будівництва відпадає.

Третя версія, за якою ЗМІ відразу вказали і замовника, – старі бізнесово-кримінальні конфлікти 90-х. За цією версією замовником був названий львівський кримінальний авторитет та бізнесмен "Вова Морда" – Володимир Дідух.

Проте він сам не побоявся вийти на зв'язок із журналістами видання "Ратуша" і заперечив усі підозри:

"Богдана Копитка я не знаю і не хочу знати. Він мені не друг, але, я це підкреслюю, — І НЕ ВОРОГ. Бо де він, а де я? Ми живемо в різних містах, і навіть в різних країнах, у сфері бізнесу ніде не перетинаємось, то чому я маю йому за щось мститись? Мені відверто прикро, що моєї ім'я знову згадують всує. Хоча я не святий, але і не монстр, як дехто намагається подати. А про міліцію, чи то вже поліцію, я взагалі говорити не хочу. Їх звинувачення часто голослівні, методи роботи загальновідомі й встановлення істини — не завжди є їх головним завданням. На жаль…".

Усі ці три названі версії схоже є дійсно неправдивими і були вкинуті в ЗМІ в найближчі години, щоб запутати сліди і збити з правильної дороги правоохоронців.

Організація такого злочину є дуже витратною, вимагає високої підготовки та кваліфікації виконавців.

Як пише видання "Ратуша", усі фахівці сходяться на думці, що вибухи і постріли, які пролунали цього тижня на дорозі до Старого Села, — це не просто звичайні бандитські "розбірки" чи спонтанне застосування зброї, а добре продумана і ретельно вивірена диверсійна робота, яку могли зробити люди, котрі добре знають основи мінно-підривної справи, маскування,тактики і логістику проведення подібних заходів.

Скоріше за все замах виконували особи, які мають достатній досвід диверсійних операцій в умовах справжньої війни і можливо навіть декількох.

Цей злочин готувався не один тиждень, про що свідчить те, яким чином було організовано вибух – вибухівку заздалегідь було закладено під асфальтне покриття і зроблено це під час планових ремонтних робіт на дорозі на Старе Село, які проводились наприкінці червня – на початку липня цього року. За даними джерела нашого видання, вибухівку скоріше за все було закладено під час тимчасового зупинення цих ремонтних робіт.

Для того щоб спрацювала вибухівка на 100 %, було прокладено від неї до лісосмуги, в якій засіли злочинці, під асфальтним покриттям дріт, яким з'єднувався детонатор. Про це свідчать залишки дроту, які виявили правоохоронці. Чому вибухівка була не радіокерованою? Скоріше за все, злочинці передбачали можливість наявності в охорони Копитка глушилок радіохвиль. Це ще раз свідчить про професійність і досвід виконавців.

Незважаючи на тривалість підготовки злочину і час його виконання свідків, хто б бачив підозрілих осіб в районі місця вибуху правоохоронні органи не виявили. Майже… За нашими даними, що підтверджує і видання "Ратуша", є свідок, який за тиждень до вибуху бачив підозрілих осіб біля повороту до села Шоломия на автомобілі "Сітроен Берлінго".


Свідок – колишній працівник правоохоронних органів. В той час він працював поруч в охороні і хлопці, яких він раніше в цій місцевості не бачив, здались йому підозрілими. Він до них підійшов і запитав, що вони роблять в цьому районі. За їх словами, вони чекали свого товариша. Також про себе хлопці сказали, що служили десантниками, воювали в АТО.

Цей свідок детально запам'ятав зовнішній вигляд хлопців та їхні основні прикмети. За його словами, ці підозрілі особи років 30-ти, мали короткі солдатські стрижки, одягнені були в камуфльовані штани і майки. В одного на руці татуювання – свастика, а на шиї – Тризуб. В іншого на грудях – витатуюваний дракон (людський сосок був стилізований у вигляді ока дракона). За нашими даними, для правоохоронних органів свідок склав детальний фоторобот обох осіб.

Окрім того свідок помітив, що коли він підійшов підозрілих, то на "Сітроєні" були одні номерні знаки, а коли автомобіль від'їжджав, то номери стали зовсім інші.

Все це свідок повідомив правоохоронним органам. І як повідомляє "Ратуша", поліція "пробила" номери, який записав пильний громадянин, і вони виявилися "лівими".

І все таки поліція стала розглядати осіб із "Сітроєна", як учасників замаху, які підвозили зброю і виконували функції спостерігачів.

Усі вище наведенні свідчення ще раз підтверджують версію, що злочин здійснювався професійною диверсійною групою і зовнішній вигляд хлопців з "Сітроєна", зокрема татуювання, кидає підозру на зв'язок виконавців із праворадикальними батальйонами, які беруть участь в АТО.

За даними відомими із надійних джерел, осіб, яких опізнав свідок і надав на них фотороботи, уже шукають щоб знищити, оскільки ті знають замовників і можуть на них вивести. Інформацію про них разом з фотороботами "злив" хтось із учасників слідства у справі "замаху на Копитка" навмисно, щоб таких осіб просто "прибрали". Це все суперечить, звичайно здоровому глузду, але, на жаль, таким є дійсний стан справ в правоохоронних органах України на сьогоднішній день.

Тому звертаємось до цих хлопців із "Сітроену" із проханням здатись правоохоронним органам або вийти на зв'язок із журналістами, для того щоб врятувати їм життя та розкрити цей жахливий злочин. який забрав життя трьох молодих людей.