Парламентська Фракція "Народний фронт" планує заявити, що виходить зі складу коаліції "Європейська Україна". Цілком імовірно, що це станеться у п’ятницю, 17 травня.

Як пише видання "Лівий берег", завдяки такому кроку спікер Верховної Ради Андрій Парубій отримає можливість почати відлік 30 дням, протягом яких у парламенті має бути сформована нова більшість.

Якщо ж цього не станеться, парламент може розпустити новий президент. Щоправда, це неможливо буде зробити менш, ніж за півроку до планових виборів до Ради.

Ми пам'ятаємо, як Окружний адмінсуд на чолі з Павлом Вовком зажадав від Парубія пред'явити докази існування коаліції. Передбачалося зафіксувати її відсутність ще з 2017-го року, а отже і можливість для Зеленського розігнати Раду. З огляду на, що інавгурацію призначено на 20 травня, а суди до нього є цілком лояльними, Володимир Зеленський цілком може спробувати провернути такий трюк, – зауважив співрозмовник ресурсу.

За його словами, якщо 17 травня "Народний фронт" виступить із заявою про вихід із коаліції, 30-денний термін закінчиться до 16 червня, а від цієї дати розпуск буде вже неможливим: ні на практиці, ні в теорії.

"Підсумкове засідання фракції – в п'ятницю вранці". – додало джерело видання.

Такий крок "Народного фронту" можна пояснити тим, що загалом дострокові парламентські вибори є для них невигідними. Щодо позиції президентського БПП, то дострокові вибори допоможуть їм "закріпити" нинішній рейтинг Петра Порошенка, але явно не у абсолютних цифрах. Водночас, у разі збереження нинішньої виборчої системи, для майбутнього президента Володимира Зеленського не важко буде сформувати сприятливий для себе список партії "Слуга народу", але упродовж таких коротких термінів важко буде підібрати абсолютно лояльних мажоритарників.

Раніше у "Народному фронті заявляли, що на наступних парламентських виборах "Народний фронт" не існуватиме у нинішньому форматі   На виборах до Ради не буде “Народного фронту”, – нардеп , натомість відбудеться повний ребрендинг політсили та зміняться гравці.

Думаю, що буде об’єднання з іншими політичними силами. І ми побачимо певний блок або об’єднання, які може бути представлено на наступних парламентських виборах, – розповів нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський.

Щодо об’єднання, за словами Логвинського, наразі тривають перемовини з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, частиною "Блоку Петра Порошенка" та навіть з лідеркою "Батьківщини" Юлією Тимошенко.