Народний депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Качура заявив, що більшість його колег готове підтримати законопроект президента України Володимира Зеленського про розпуск Конституційного суду.

Відповідний пост він опублікував у себе в Telegram-каналі.

“Провів сьогодні опитування деяких колег з “Слуги народу”. Більшість готова підтримувати законопроект президента про розпуск Конституційного суду”, – йдеться в повідомленні.

У той же час Качура розповів, що ще належить “серйозна дискусія”.

“Чекаю засідання фракції. Має бути серйозна дискусія для прийняття важливого державного рішення”, – йдеться в тексті повідомлення.

Відзначимо, раніше Качура заявляв, що ВР може розглянути законопроект про звільнення суддів КСУ після засідання фракції “Слуги народу”.

Також Качура в ефірі програми “Мир і війна” на телеканалі “Інтер” відзначив, що пропонуватиме президенту України альтернативний варіант вирішення ситуації навколо Конституційного суду.

“Ми повинні вдосконалити законодавство, і я буду пропонувати президенту альтернативний варіант вирішення даної проблеми, яка склалася. Я не бачу зараз, об’єктивно, необхідну кількість голосів підтримки в парламенті за той законопроект, який був внесений президентом, на який він, безумовно, має право “, – пояснив він.

Депутат також додав, що радитиме президенту вирішити проблему відповідно до Конституції та чинного законодавства, щоб це не призвело до конституційної і політичної кризи в країні.

“Точно президент Зеленський на правильному шляху. Він сказав, що у нас повинна бути дієздатна антикорупційна інфраструктура, ми не можемо допустити того, щоб корупціонерів не притягували до відповідальності, але ми повинні таким чином порадити президентові зробити, щоб це було все відповідно до Конституції і чинним законодавством, щоб це не призвело до того, що у нас буде конституційна, а після цього і політична криза “, – пояснив Качура.