У Міністерстві соціальної політики України повідомили, що починаючи у 2019 році розпочнеться процес «осучаснення» пенсій.

Цей процес передбачає здійснення індексації (збільшення) пенсійних виплат, залежно від розміру інфляції та росту середньої зарплати. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

«Якщо інфляція цього року буде 12 відсотків, як прогнозують, то до розрахунку береться 6 відсотків. Фонд оплати праці зріс за вісім місяців на 25 відсотків, тобто, до розрахунку береться 12,5 відсотків. У сумі це 18,5 відсотки. Це означає, що зростання пенсій відбудеться до 20 відсотків від тих розмірів пенсій, які є сьогодні», — повідомив Рева.

Як зазначається, збільшення пенсій відбудеться з 1 березня 2019 року, адже саме тоді стануть відомі офіційні дані щодо інфляції та зростання оплати праці в Україні за 2018 рік, від яких і залежатиме розмір збільшення пенсій.

Відзначимо, що у наступному році в Україні на пенсію в 60 років зможуть вийти лише ті, хто заробив від 26 років стаж.  Іншим українцям доведеться вийти на пенсію лише в 63 або 65 років.

Щоб не залишатися без допомоги з боку держави в пенсійному віці, кожен зможе докупити бракуючий стаж. У Пенсійному фонді розповіли, що стаж буде продаватися за двома схемами.