Топ-новації, які починають діяти в Україні з 1 липня. Що потрібно знати українцям.

Українським пенсіонерам докинули грошей. Щоправда, не багато і не всім. Мінімальна пенсія за віком тепер – 1564 грн. Це на 67 гривень більше, ніж минулого місяця. Максимальна пенсія за віком – тепер 15 640 грн. На перерахунок можуть розраховувати лише пенсіонери з мінімальним страховим стажем: 35 років – для чоловіків, і 30 – для жінок. Наступний перерахунок пенсій за віком буде 1 грудня.

Безкоштовна діагностика. Українці досі в очікуванні запуску другого етапу медичної реформи. Його планували на 1 липня. В уряді, зокрема в МОЗі заявляли, що держава платитиме за 56 обстежень для пацієнта. Серед іншого там: ендоскопія, УЗД, рентген, діагностика серцево-судинних хвороб та деякі операції. Та через технічну неготовність за ці послуги пацієнти, очевидно, ще мінімум півроку українці платитимуть самостійно.

Посилки з-за кордону стали дорожчими. Служби доставки, окрім вартості перевезення, братимуть ще 30% податків – за посилки, вартістю 100 євро і вище. Якщо в один день на одне прізвище буде відправлено кілька дрібних посилок, сумарною вартістю понад 100 євро, то уникнути оподаткування не вийде. Якщо при відправленні посилки з-за кордону буде вказана занижена вартість, то товари можуть і конфіскувати.

Закордонні паспорти подорожчали. Вартість послуги, як і раніше залежить від терміновості. Найшвидше оформлення до семи робочих днів коштує 1034 грн, а раніше ціна була 810,32 грн. Якщо поспішати нікуди, ціна закордонного паспорта за 20 робочих днів – 682 грн. Це на 125 гривень дорожче, ніж було. Також на 30% подорожчали ID-карти. Термінове виготовлення – 471 грн, а звичайне – 345.

Підзарядити електрокар в Україні стає простіше. Додаткові розетки мають з'явитися на парковках. Щоправда, не на всіх. Обов’язково точки живлення мають встановлювати на нових та відремонтованих паркмайданчиках. Таких повинно має бути не менше 5% від загальної кількості на кожній оновленій парковці. Зараз в Україні понад 13 тисяч електрокарів.