Українські чиновники розповіли, що буде з субсидією після того, як підвищать ціну на блакитне паливо. Про це повідомили в Кабінеті міністрів.

«Як би не мінялася ціна газу в Україні вимушено, ми все зробимо для того, щоб усіх, хто потребує підтримки, підтримали. Ми покриємо всіх, кому це буде потрібно, субсидіями. Тобто у вашому житті, що стосується сплати, нічого не зміниться. Ми про це подбаємо, в тому числі, про призначення і розширення кола осіб, що мають право претендувати на субсидію», – стверджують чиновники.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Додамо, український уряд і МВФ обговорюють варіант запуску нової програми фінансування stand-by, яка замінить діючу EFF ще до завершення попередньої. Заміна програми також дозволить перезапустити питання підвищення ціни газу і уникнути різкого подорожчання. За попередніми даними, з жовтня ціна газу може зрости на 23,5%.

Програма буде розрахована на півтора року, а обсяг кредитних засобів по ній складе $4-5 млрд.

А от свіжі розрахунки за субсидіями на 2019 рік повинні міститися у проекті держбюджету на 2019 рік. Після рішення по газу Україна і МВФ мають намір підписати новий меморандум фінансування за програмою stand-by. Наступний транш, розмір якого може бути в межах $1-1,9 млрд, може стати п’ятим за чинною програмою, й першим за новою.