Підвищення ціни на газ допоможе Україні і далі отримувати міжнародне фінансування.

Про це прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час спілкування з представниками ЗМІ на Лозівському ковальсько-механічному заводі у Харківській області.


“З 6 по 19 вересня приїде місія МВФ і будемо обговорювати питання пошуку компромісу для того, щоб у першу чергу захистити українських громадян, щоб вони не постраждали від цього (підвищення ціни на газ – ред.). З іншого боку, виконання цієї вимоги дає можливість продовжувати співпрацю з фінансовим світом заради єдиної проблеми, яка у нас є з вами, про неї треба говорити”, – сказав Гройсман, уточнивши, що йдеться про обслуговування зовнішніх боргів.

За його словами, починаючи з 2005 по 2013 рік уряд України запозичив 50 млрд доларів, але куди ці гроші були витрачені — невідомо. “Але вони залишили нам ці борги та ті відсотки, які ми маємо по цих боргах сплатити. Ми кожен рік маємо платити 5 мільярдів доларів, щоб погашати заборгованість”, – наголосив Прем’єр-міністр.



Він зазначив, що є вимога міжнародних партнерів про те, щоб вирівняти ціни на газ для промислового сектору та для населення.

Популярне: Українці розбилися в авіакатастрофі: перші подробиці

“Це дуже чутливе питання для українців та для мене особисто. Повірте, ця дискусія (з МВФ – ред.) є дуже важкою. З минулого літа уряду вдавалося утримувати цю ситуацію так, аби ціна не зростала”, – зауважив Гройсман.

Місія Міжнародного валютного фонду працюватиме в Києві з 6 по 19 вересня. Під час її роботи обговорюватиметься фінансова допомога від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в країні і подальшого руху економіки в напрямку сталого та інклюзивного зростання.