Бахмутський напрямок залишається найнапруженішим. Російські загарбники продовжують наступати, незважаючи на шалені втрати.

В атаку вони йдуть, без перебільшення, по горах своїх тіл. Про це в одному з інтерв’ю розповів військовослужбовець ЗСУ Євген Фірсов.

За його словами, полонені російські солдати або вдають, або справді не до кінця розуміють ситуацію, яка склалася. Усю її жахливість вони усвідомлюють лише тоді, коли бачать свою армію розбитою і сотні тіл на лінії зіткнення.

Піхотні навали – така тактика наразі застосовується на Бахмутському напрямку. Колись ворог намагався прорватися танками, потім засипав усе що можна ствольною артилерією, системами РСЗВ, – зазначив військовий ЗСУ.

Натомість зараз, продовжив він, росіяни діляться на маленькі групи. Вони розробляють детальну тактику, над ними летить квадрокоптер, який контролює, щоб ті йшли в атаку, їм заборонено повертатися назад, якщо не поранені. Переважно це вагнерівці, однак, наголосив Фірсов, там вже починають діяти й інші приватні військові компанії.

“Йдуть, йдуть і йдуть у наступ. Наші хлопці тільки й встигають перезаряджатися й зміцнювати стволи”, – зауважив військовий.

Як відзначає Фірсов, перезаряджати кулеметну стрічку потрібно часто, боєкомплект на передовій закінчується, стволи в автоматах також перегріваються. Українські захисники докладають максимум зусиль, щоб трощити ворожі наступи.

Додамо: українські війська будуть готові до проведення масованих наступальних операцій у другій половині весни — на початку літа. Таку думку в етері одного з телеканалів висловив військовий експерт Сергій Грабський.

Він зазначив, що вже сьогодні російська окупаційна армія не здатна створити достатню напругу сил і засобів на всьому фронті, тоді як у українських Збройних сил є можливість утримувати оборону.

“Найголовніше — ми постійно отримуємо зброю, боєприпаси, які дозволяють нам як мінімум підтримувати той стан, у якому ми зараз перебуваємо. І, безумовно, зараз уже розглядається питання щодо створення нових ударних угруповань, які дадуть нам змогу, звичайно, проводити наступ”, — сказав Грабський.

Він додав, що сьогодні Україна не має у своєму розпорядженні достатньої кількості бойової техніки, щоб досягти в цьому питанні повного паритету з РФ, яка використовує величезні радянські запаси тих самих танків. Водночас важливе значення має якість цієї техніки.

“І тут ми спираємося, взагалі, на підтримку Заходу. І навіть із самого початку, якщо відстежити динаміку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, можна дивитися, що ця підтримка постійно наростає. І, скажімо так, якщо ми, припустімо, у травні навіть не розглядали питання танків, то зараз уже нібито серйозно усі обговорюють на відкритих майданчиках постачання авіаційної техніки.

І як заявив наш президент, йдеться також про необхідність поставок далекобійної ракетної техніки та озброєння для того, щоб ліквідувати не наслідки, а причину. Тобто знищувати вже об’єкти противника, з яких наносяться удари по Україні, знищувати більшу кількість сил і засобів. Тому потенціал, я наголошую, потенціал, тому що кількість ще озброєнь і бойової техніки нам поки що не вистачає для активних наступальних дій, але потенціал, на який ми спираємося, дає мені впевненість сказати, що Україна буде забезпечена озброєнням і бойовою технікою”, — сказав Грабський.

“Об’єктивно, з урахуванням циклів, з урахуванням поставок і процесів навчання військ, ми можемо говорити, що друга половина весни і початок літа можуть стати саме такою віхою в нашій історії, коли українські війська будуть готові до проведення масованих наступальних операцій”, — вважає Грабський.