19 вересня, сесія Львівської міськради розпочалась у новому місці – великій залі Шевченківської райадміністрації, а разом із нею – масштабний пікет при вході в адміністративну установу.

На пікет зібрались представники малого бізнесу у Львові, зокрема, власники МАФів, а також громадські активісти, які висловились проти забудови у історичній частині міста та “буферній зоні”.

Львів’яни вимагають скасувати містобудівні умови на будівництво по вул. Лазаренка, де хоче звести багатоповерхівку “Львівська політехніка”; по вул. Городоцькій, 64; а також – на будівництво сміттєпереробного комплексу на Пластовій, 13.

Серед іншого, лунали вимоги обрати нового головного архітектора Львова прозоро та публічно, з урахуванням думки громади міста.

Крім озвучених активістами вимог та написаних на плакатах, у рамках пікету відбувся перформанс: для привернення уваги, учасники акції били у металеві бочки. Також на деревах біля входу в районну адміністрацію розвісили плакати з вимогою відставки членів виконавчого комітету ЛМР, портрети чиновників міської ради, штучні долари й нижню білизну – усе, аби присоромити виконком за прийняті рішення, що розходяться з позицією громади.Після години пікету, учасники вирішили потрапити всередину Шевченківської РА, де в самому розпалі було пленарне засідання, але їх не впустила охорона. Активісти вирішили брати вхідні двері штурмом, але поліція викликала три автобуси підкріплення, тож запал пропав. Частина учасників пікету вирішила протестувати, ходячи по пішохідному переходу на Липинського й ускладнюючи рух транспорту, решта дочекалася, поки двох представників підприємців таки впустили на сесію.

Один із власників МАФів виступив перед міським головою Львова та депутатами із закликом не приймати жодних рішень стосовно тимчасових споруд у місті та створити робочу групу з метою зменшення соціальної напруги. До слова, сьогодні на пленарному засіданні мають повторно голосувати за внесення змін до ухвали “Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова“, яку прийняли на сесії 20 червня 2019 року, але Андрій Садовий зупинив її прийняття та скерував із зауваженнями на повторний розгляд.

Нагадаємо, що у травні цього року у Львові вирішили заборонити продавати алкоголь у тимчасових спорудах міста (МАФах), що викликало хвилю спротиву та пікетів від представників малого бізнесу. Власники МАФів просили відтермінувати початок заборони хоча б до кінця року.‡агрузка...