З 22 серпня вступили в силу штрафні санкції для власників автомобілів на єврономерах. За цей період були оштрафовані 243 водія.

Про це повідомили в Державній фіскальної службі (ДФС) у відповідь на запит журналістів.

“Згідно з базою даних ДФС, за ознаками зазначених правопорушень з 22 серпня 2019 року по 4 вересня 2019 року складено 243 протоколи про порушення митних правил”, – йдеться у відповіді ДФС.

Пільговий період для розмитнення “євроблях” закінчився 22 серпня. З тих пір водіїв, які ввезли машини в Україну і порушили термін перебування таких авто в режимі транзиту, почали штрафувати.

У разі перевищення терміну доставки авто до кордону на 20-30 діб передбачений штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо термін перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягає 170 тис. грн або авто конфіскують.

Передбачена також відповідальність за передачу “євробляхи” у володіння або розпорядження іншій особі, а також її використання в комерційних цілях. При такому порушенні доведеться заплатити штраф в 34 тис. грн.

Як повідомлялось раніше, власники “євроблях” отримають чергову відстрочку з виплати штрафів за використання автомобілів на іноземних номерах: президент України Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект, яким введення таких санкцій буде відкладено ще на три місяці.