Україна заради встановлення миру з Росією має пожертвувати анексованим Кримом і погодитись на замороження конфлікту на Донбасі.

Про це написав український олігарх Віктор Пінчук для видання Wall Street Journal. Пінчук пропонує піти на болісні компроміси з Росією. Крим, за його словами, не повинен стати перешкодою "на шляху угоди, яка покладе край війні на Донбасі", передає Корупція.Інфо

Пінчук припустив, що кримчани самі захочуть повернутися в Україну. Це може статися через 15-20 років, якщо в країні буде економічне зростання, стабілізується система соціального захисту та фінансова система. Він провів аналогію зі Східною та Західною Німеччиною.

Пінчук упевнений, що конфлікт на Донбасі спровокували зовнішні сили і це не є "справжнім рухом за автономію або громадянською війною". На Сході, за його словами, неможливо провести справедливі вибори, поки Україна не отримає повний контроль над окупованими територіями.

"Але нам, можливо, доведеться відмовитися від цієї істини і погодитися на місцеві вибори (на Донбасі. – Прим. ред.)", – написав олігарх.

Це, за його словами, продемонструє прагнення України до мирного возз'єднання і врятує тисячі життів. Також Пінчук запропонував відмовитися на невизначений час від євроінтеграції. Замість цього олігарх хоче будувати "європейську країну і бути привілейованим партнером ЄС". Аналогічним способом Пінчук пропонує зробити з членством у НАТО.

"І, нарешті, давайте визнаємо, що Україна не буде вступати в НАТО в коротко- або середньостроковій перспективі. Пропозиція не на столі, і якби вона була, то це могло б призвести до міжнародної кризи безпрецедентного масштабу. На даний момент, ми повинні проводити альтернативну систему безпеки і визнати нейтралітет нашою короткостроковою перспективою на майбутнє", – заявив олігарх.