Центр підготовки космонавтів повідомив про смерть вдови першого космонавта Землі Юрія Гагаріна. Валентині Гагаріній було 84 роки.

У бесіді з ТАСС в прес-службі ЦПК уточнили, що вона пішла з життя у вівторок, 17 березня.

Валентина Гагаріна народилася 15 грудня 1935 року в Оренбурзі. Заміж за льотчика Юрія Гагаріна, який згодом став першою людиною в історії, що здійснив політ в космос, вона вийшла 27 жовтня 1957 року. У пари було дві дочки – Олена і Галина.

У 1968 році Юрій Гагарін помер. Після цього його вдова заміж більше не виходила. У 1981 році вона написала першу книгу, присвячену космонавту. В останні роки Валентина Гагаріна проживала в Зоряному містечку в Щелковському районі Московської області.

Валентина Гагаріна ніколи і ні з ким не обговорювала загибель чоловіка, жила замкнуто. Лише написала книгу про нього – “108 хвилин і все життя”. Жила жінка в елітній багатоповерхівці в квартирі з високими стелями і величезними балконами. Вікна її квартири на 4 поверсі виходять на алею і пам’ятник – бронзовий Гагарін, який стискає в долоні ромашку. За гіркою іронією долі щоранку, прокидаючись, Валентина Іванівна виділа спину чоловіка, який ніби йде вдалину, звідки вже не повернеться. Племінниця космонавта Тамара Дмитрівна розповіла:

“Валя шалено любила Юру. Після його смерті не вийшла заміж. А могла б. Вона багатьом подобалася, була надзвичайно красива: величезні чорні очі, довге волосся, фігура, немов виточена. Крім того, Валя приголомшлива господиня. Її батько був шеф-кухарем і передав доньці свої кулінарні вміння. Вона шила, в’язала … “