У Верховній Раді вирує життя – Київський міжнародний інститут соціології опублікував нові рейтинги, а в команді ексголови Верховної Ради поповнення – депутатка від партії «Слуга народу» Любов Шпак.

https://www.youtube.com/watch?v=_5BaYftJuHI
Новий гравець

«Ми казали, що об’єднання «Розумна політика» збільшуватиметься. Сьогодні до нас приєдналась Любов Шпак і я думаю, що це лише початок нашої спільної роботи».

Цікавим є той факт, що попри приєднання до міжфракційного об’єднання, Любов Шпак досі не вийшла з фракції «Слуга народу». Натомість розв’язати це питання – найкращий вихід для Шпак, адже в такому разі вона не втратить депутатський мандат при зміні крісел.

То чому ж вона не спішить виходити з фракції? Не впевнена у Разумкові чи хочеться отримати фінансову винагороду за компроміс із совістю?

Навіть якщо відповідь ствердна, чи буде Дмитро Разумков провертати подібну махінацію? Навряд чи, адже свої гроші ексголова витрачати не збирається. До того ж відсутня потреба, адже є Рінат Ахметов. Український олігарх вже вв’язався у війну з президентом, тому інтереси наявні, а ресурси допомагають ці інтереси втілювати в життя.

Денис Казанський, український журналіст і політичний оглядач, пройшовся по списку членів МФО Разумкова.

“Разумков набрав собі в команду… Андрій Ніколаєнко – людина Сергія Тарути, голова невдалої партії “Основа”. Людмила Бурмістер – людина Сергія Тарути, а в Раді систематично діє на користь Ріната Ахметова”, – зазначив Денис Казанський, український журналіст та політичний оглядач

Окрім Бурмістер у фракції Разумкова є й інші прихильники Ахметова. Наприклад, мажоритарник Роман Соха (теж зі “слуг”). Соха депутат із Запоріжжя, важливого для Ахметова промислового центру.

Чому «слуги» втрачають позиції?

Головною причиною, що штовхає депутатів покидати лави партії «Слуга народу», є фінансова зваба. Володимир Фесенко, український політолог, зазначає, що Рінат Ахметов посилює війну проти Володимира Зеленського. Підприємець, за словами Фесенко, демонструє, що може виводити окремих депутатів із фракції. На думку політологів, Ахметов буде руйнувати монобільшість.

Неодноразово в суспільстві Разумкова і Ахметова пов’язували дружними стосунками. Політологи припускають, що такі стосунки можуть бути вигідними як для ексголови ВР, так і для підприємця.

“Спостерігається протистояння між президентом і широкою “олігархічною коаліцією”, до якої входить і Рінат Ахметов. Самй цій “олігархічній коаліції” вигідно розхитувати політичний устрій – з метою спричинити дострокові вибори”, – зазначає Фесенко.

Проте гроші – не єдина причина того, що з лав «Слуги народу» йде все більше й більше людей. Не менш важливим фактором є те, що люди звикли наслідувати лідерів.

Новий український «поводир»

У коментарях до публікації 24 каналу читачі написали, що Разумков «схожий на сина маминої подруги» – завжди кращий, успішний і красивіший (хоча би зі слів мами).

Проте особа Разумкова доволі суперечлива – тримається осторонь звичних політичних поглядів. Він не є послідовником президента (хоча для свого міжфракційного об’єднання взяв принципи, з якими «слуги» балотувались на виборах). Проте Разумков і не відноситься до опозиції.

Рейтинги – не показник

Варто зазначити, що рейтинги не є перевіреними показниками довіри та лідерства. Наприклад, Ігорю Смешку до виборів пророкували великий успіх й великі цифри, проте зараз його популярність потроху сходить нанівець.

Рейтинг партії «Європейська солідарність», за даними КМІС, становить 19,8%. Насправді ж, підстав для такого росту, зі слів політологів, немає. Так само відсутня й довіра до старих політиків.

Втішними стали результати опитування на YouTube каналі 24 каналу – глядачі віддали найбільше голосів за оновлення складу Ради. Населення готове до змін, а отже їх боятись не потрібно