Незважаючи на шокуючий скандал, який вибухнув в 2019 році у військовій частині в Хмельницькій області, його головний фігурант – полковник Збройних Сил України Віктор Іванів отримав підвищення і працює в Міноборони.

Про це пише “Обозреватель”.

Самого командира досі не покарано, а його жертва, в домаганнях до якої підозрюють Іваніва, Валерія Сікал, спочатку перевелася в іншу частину, а потім і зовсім звільнилася з армії. Справа в тому, що у дівчини – великі проблеми з хребтом через те, що командир свого часу намагаючись помститися дівчині за відмову виконувати його забаганки інтимного характеру, не відпустив на лікування.

“У Валерії серйозні проблеми зі спиною, оскільки Іванів не відпускав її на лікування в госпіталь і замість цього відправляв на важкі роботи”, – каже адвокат дівчини.

На даний момент кримінальне провадження, яке було заведено на Іваніва, успішно затягується і може зовсім закритися.

Цікаво, що пізніше з’ясувалося, що полковник, нібито, знущався і над іншими військовослужбовцями. Так, за словами його колишнього заступника, підполковника Віктора Міщука, Іванів змушував медсестру робити клізми військовим, яких підозрював у алкогольному сп’янінні, знімав на відео, а потім шантажував.

Справу затягує прокуратура

Валерія написала заяву в поліцію ще в січні 2019 року, проте розслідування досі не закінчено.

Ба більше, за словами адвокатки Валерії Анни Брицької, справа спеціально затягується. “Оскільки найближчим часом завершуються терміни пред’явлення звинувачення Іваніва. Півтора року не може закінчитися розслідування. Прокуратура не хоче його закривати, але в той же час створює умови для його неефективного розслідування”, – говорить Брицька.

У жовтні минулого року слідче управління Національної поліції Хмельницької області направило прокурору військової прокуратури Рівненського гарнізону матеріали справи і підозру командиру частини.

Однак у прокуратурі через місяць заявили, що підозра передчасна. Оскільки слідство не зібрало докази й не провело низку слідчих дій, адвокат стверджує, що все це вже було в справі.

Така ж ситуація сталася в березні 2020 року за повторне направлення підозри до цієї ж прокуратури. Справу протримали два місяці. І повернули із зауваженнями, які ніяк не стосуються провадження або дублюють уже проведену слідчими роботу.

Сам Іванів ще півтора року тому подав на Валерію позов до суду про захист честі й гідності. Але вийшла халепа – за весь цей час так і не почався розгляд.

“Сторона полковника якось пропонувала дівчині, щоб вона відмовилася від кримінального провадження, а вони заберуть позов про честь і гідність. Але Валерія на це не пішла й має намір захищати себе до кінця. Я пишаюся тим, що мені випало працювати з нею, єдиною військовослужбовицею, яка публічно заявила про домагання в армії, знайшла в собі сили й сміливість і не відступає”, – говорить Брицька.