Колишній помічник президента США з нацбезпеки Майкл Флінн істотно допоміг слідству. У свідченнях спецпрокурору Роберту Мюллеру він розкрив важливі подробиці справи про втручання Росії у вибори у США.

Колишнього члена команди Трампа допитували 19 разів, пише The Associated Press. "Кілька високопоставлених членів перехідної команди публічно повторили неправдиву інформацію, яку передав їм відповідач про спілкування між ним і російським послом щодо санкцій", — йдеться у заяві спецпрокурора.

Зокрема, Флінн розповів про причетність членів "внутрішнього кола Дональда Трампа", включаючи його зятя і помічника Джареда Кушнера.

З'ясувалося, що в середині грудня 2016 року Кушнер нібито доручив йому зв'язатися з представниками кількох країн, включаючи Росію, з приводу резолюції Ради Безпеки ООН щодо ізраїльських поселень на західному березі Йордану.

Під час бесід з екс-послом Росії у США Сергієм Кисляком Флінн нібито попросив Москву відкласти голосування або проголосувати проти резолюції, але РФ відхилила це прохання.

Флінн також визнав, що у грудні 2016 року просив Кисляка "не мститися" за санкції, накладені адміністрацією Барака Обами за звинуваченням у втручанні у вибори.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У зв'язку з цим, Мюллер попросив не засуджувати Флінна до тюремного ув'язнення. Про це йдеться в документах суду.

Зокрема, прокурор порадив судді визначити покарання, яке не передбачає позбавлення волі, оскільки воно у випадку з Флінном "є підходящим і виправданим".

Як відомо, Флінн, який визнав себе винним в тому, що брехав ФБР про свої контакти з Росією, був радником Трампа з національної безпеки тільки протягом 24 днів. Він був змушений піти у відставку після того, як з'ясувалося, що він увів в оману віце-президента Майка Пенса про свої бесіди з тодішнім послом Росії в США Сергієм Кисляком.Христина