В Україні слід створити окремий орган, який би займався деолігархізацією, тому що у членів Ради національної безпеки і оборони (РНБО) може виникнути конфлікт інтересів, заявив 3 червня на брифінгу спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

Спікера запитали, чи підтримує він внесений в Раду так званий законопроект про деолігархізацію.

“Я з ранку зміг з ним ознайомитися. Сама ідея правильна, багато правильних речей. […] З урахуванням того, які функції передбачаються для Ради нацбезпеки і оборони, а він зараз дорадчий, консультативний, координаційний орган. Йому невластива функція відносити тих чи інших громадян до тієї чи іншої категорії. Тому, я думаю, варто було б створити окремий орган, який займався б такими питаннями “, – відповів Разумков.

За його словами, при визначенні, чи є українець олігархом, конфлікт інтересів може виникнути у членів РНБО.

“У Ради нацбезпеки і оборони, на мій погляд, виникає конфлікт інтересів, тому що і голова Верховної Ради, і президент, і інші високі посадові особи входять в РНБО, і, якщо ми говоримо гіпотетично, що є якийсь голова Верховної Ради, якось пов’язаний з олігархами (або будь-який інший держслужбовець – прем’єр-міністр, міністр), – навряд чи він буде підтримувати ідею включення такої особи в вищевказаний список “, – пояснив Разумков.

Він вважає, що в Україні “обов’язково потрібно приймати закон про лобізм”, який би дозволив працювати бізнесу і владі так, як це відбувається в США і Європі, – “не під ковдрою”.

Раніше повідомлялося про негласний конфлікті між Зеленським та Разумковим. Так тг-канал Wash повідомив наступне:

“Зеленський – Разумков 1: 1

Сьогодні, на погоджувальній раді з парламентськими фракціями і групами, спікер ВР Дмитро Разумков повідомив про ініціативи Президента України повернути норму про обов’язкове декларування радників і помічників глави Верховної Ради.

У відповідь Разумков запропонував доповнити цю норму поверненням декларування працівників патронатних служб Офісу Президента і Кабміну.

Чутки про те, що Зеленський готує заміну Разумкову на в.о Стефанчука ходять вже давно. І якщо взяти до уваги, що сьогоднішній тролінг на адресу президента (особисто), Кабміну і ОП на експромт схожий не був, Разумков вирішив усвідомлено йти ва-банк.

Публічно він ситуацію відіграв, а ось з відставкою з посади будуть проблеми.

При всіх симпатіях і особистих взаєминах спікера з депутатами, більшість стане на сторону Зеленського, а ось відставка Разумкова стане стартовим пострілом початку сольного проекту спікера.

За кулуарними чутками, починати його Разумков буде самостійно і без політичних союзників з колишніх.

Концепція буде будуватися на розумній альтернативі дилетантам при владі, а об’єднання буде можливим тільки на умовах злиття і поглинання партією спікера бажаючих приєднатися “.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.