Події довкола отруєння нардепа Ігора Кононека викликають багато запитань. Одна із найбільш популярних на сьогодні версій базується на думці, що через Кононенка хотіли отруїти нинішнього українського президента Петра Порошенка, як це свого часу було із іншим українським главою  – Віктором Ющенком, передає Корупція.Інфо

На думку колишнього Генпрокурора України Святослава Піскуна, справу про отруєння потрібно відкривати негайно, не зволікаючи ні на мить.

«Перевірити всіх, хто може бути причетним до злочину, обстежити всі приміщення, де перебував Кононенко і взяти там аналіз на ртуть у повітрі. Це могло би допомогти виявити походження токсину», – повідомив Піскун у коментарі виданню «Радіо Свобода».

За його словами, знайти злочинців можна, якщо провести всі відповідні аналізи, а, оскільки ртуть швидко не випаровується, – можна вийти на слід бандитів.

«Ртуть – це такий тяжкий елемент, який дуже довго утримується на поверхні. Він сам по собі не випаровується швидко, це можна знайти. Ну і найголовніше, якщо можна – взяти аналізи. Зараз сучасна медицина можливо скаже, що це за ртуть: чи вона технічна, чи вона звичайна, яка у термометрах», – зазначив колишній глава ГПУ.

Піскун також переконаний, що через Кононенка могли отруїти і інших людей, які на момент злочину знаходились у приміщенні разом із ним. 

«Слід зважати, що якщо отруєння було, і ртуть потрапила через повітря – вона уразила би не лише його, а й інших людей, які бували у приміщенні. Якщо ж труїли адресно, то це можна було зробити через напої або їжу», – переконаний Піскун.

У свою чергу, політолог Микола Давиденко пояснив версію із отруєнням Кононенка бажанням останнього відійти від тісних відносин із Порошенком.