В Євросоюзі почали обговорювати новий, восьмий пакет санкцій проти Росії. Представники країн-членів ЄС починають роботу над новим санкційним пакетом цими вихідними. А ухвалити новий пакет санкцій можуть 6 жовтня у Празі.

Прийняти нові обмеження проти Росії домовилися міністри закордонних справ Євросоюзу на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Це сталося після того, як дізналися про нові звірства Росії на звільнених українських територіях, а також після оголошення Путіним мобілізації в Росії та ядерних погроз у бік Заходу.

Одним із заходів санкційного пакету може стати запровадження межі цін на російську нафту. Цей крок мав би вдарити по Росії фінансово і суттєво скоротити її доходи, що власне і є головною метою санкцій.

Однак є ще чимало суперечливих деталей. Перша – ЄС узимку фактично вже встановлює ембарго на російську нафту. Це рішення ще раніше входило в один із санкційних пакетів.

Наступне питання – ефективність цього рішення, тому що країни, які найбільше купують російської нафти, а це Китай та Індія, приєднуватися до цих санкцій не будуть. Натомість Вашингтон вважає, що це обмеження все одно боляче вдарить по Москві, навіть коли до цих обмежень приєднаються не всі.

Також всередині ЄС є слабкі ланки. Перша – це звичайно Угорщина, тамтешній прем’єр узагалі голосно голосно критикує санкції проти Росії і вимагає їх скасувати до кінця цього року. Ну і також Австрія починає говорити, що європейцям санкції шкодять більше, аніж Росії. А тому Відень не дуже погоджується на запровадження нових. Канцлер Австрії говорить про те, що ЄС має долучатися дипломатією, що між жертвою та агресором треба налагодити мости, щоби ти розпочали переговори і почали говорити.

Встановлення граничної ціни на сиру нафту – це не єдина пропозиція до нового пакету санкцій. Звучать пропозиції ввести нові обмеженні в енергетичній сфері. Також відключити більше російських банків від платіжної системи «Свіфт». Також 5 країн ЄС, а це країни Балтії, Польща і Ірландія пропонують санкції у фінансовій сфері – обмежити переказ валюти в Росію, обмежити операції із криптовалютою, обмежити російські  ІТ-послуги, скасувати купівлю російських алмазів та скоротити купівлю російською сталі. Також поширити хочуть санкції проти російських пропагандистів і також обмежити лазівки для отримання російських грошей юридичним особам, які зареєстровані в ЄС.