Світ повинен визнати росію державою-терористом.

Російські окупанти умисно обстріляли колонію в Оленівці, де були українські військовополонені. Інцидент призвів до численних жертв (майже 60 загинули – ще 130 поранені – сумарно 200 бійців постраждали). російські окупанти почали масово повідомляти, що нібито ЗСУ з реактивних систем HIMARS завдали удару по колонії у тимчасово окупованій Оленівці на Донеччині, де утримувалися полонені українські військові, зокрема зі складу полку «Азов». Так ворог хоче приховати власні злочини.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба відреагував на обстріл колонії в Оленівці російськими загарбниками.

«Росіяни вчинили ще один жахливий воєнний злочин, обстрілявши виправну установу в окупованій Оленівці, де вони тримали українських військовополонених. Закликаю всіх партнерів жорстко засудити це брутальне порушення міжнародного гуманітарного права і визнати рф державою-терористом», – написав Глава МЗС України Дмитро Кулеба Дмитро Кулеба в Twitter.

російські окупанти заздалегідь планували обстріл колонії в Оленівці Донецької області, де перебували українські полонені, розповіли джерела у розвідці. У США закликали негайно допомогти Україні перемогти “російське зло”.

Катування бійця Збройних сил України, відео з яких потрапило до мережі, засудили в Конгресі Сполучених Штатів.

“Варварство та розпуста російських окупантів викликають огиду. Кастрація, вбивства, зґвалтування, вбивства дітей, порівняння міст із землею. Непереборне зло”, – написав у Twitter старший радник Конгресу США Пол Массаро.

Массаро закликав надати Україні ATACMS та сучасні танки, аби українські захисники якнайскоріше покінчили з російським злом.

“Російське зло закінчиться лише з перемогою України. Російські військові злочини в Україні – це образа всього людства”, – додав американський чиновник.

Патронатна служба “Азову” повідомила, що з’ясовує імена загиблих і постраждалих внаслідок удару по колонії в Оленівці, де перебували полонені полку. Також на місце виїхав Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

“Будь-яка інформація, яка зараз з‘являється в російських тг-каналах та інших ЗМІ, є психологічною спецоперацією проти “Азову” і українського суспільства. Тому закликаємо дочекатися перевірених даних”, — йдеться в повідомленні.

В Асоціації родин захисників “Азовсталі” зазначили, що обстріл відбувся близько 9 ранку та заявили, що це був “ретельно спланований воєнний злочин російських військ”.

“Ані українське командування, ані військовослужбовці не могли здійснити обстріл місця утримання полонених побратимів. Головна мета російської провокації — приховання масштабів російських воєнних злочинів і тортур, а також зрив чергових домовленостей щодо нових обмінів”, — заявили в Асоціації.

Місцеві жителі окупованої Оленівки повідомили про роботу російських «Градів» по колонії, де утримувалися українські військовополонені. Окупанти вирішили записати собі на рахунок ще один воєнний злочин.

Про це повідомив радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович у Telegram.

«Вони не врахували, що є свідчення місцевих і є засоби об’єктивного контролю, які точно дозволяють встановити, звідки і як вівся вогонь. Безперечно, цей злочин проти людяності додасть рішучості американському керівництву визнати росію державою – спонсором тероризму, а міжнародному правосуддю – рішучості покарати винних. По суті, ми маємо справу з черговою Катинню – масовим вбивством військовополонених. Сьогодні кожен світовий лідер має зрозуміти, що весь світ має справу з тварюкою, яка свідомо та системно підриває самі основи цивілізації – як такої. І в ім’я цивілізації й має бути розчавлена ​​в нуль – безжально і до кінця», – зазначив Арестович.