Національне антикорупційне бюро уже провело першочергові слідчі дії у справі щодо можливого пропонування хабара народним депутатом зі “Слуги народу” Олександром Трухіним.

Про це на брифінгу повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

“Відео (з місця ДТП – ред.) ми отримали і розслідування триває. Першочергові слідчі дії проведено, в тому числі і допити. Але ми зараз не будемо розказувати де, що і як ми встановили…”, – заявив директор НАБУ.

За його словами, суспільний інтерес до цієї справи дуже великий.

“Тому ми будемо прагнути забезпечити максимально швидке розслідування, але без зайвих коментарів, що б не створювати можливості для спекуляцій”, – додав Ситник.

Нагадаємо після оприлюднення “Українською правдою” відео з боді-камери поліцейського з місця ДТП із Трухіним генпрокурор Ірина Венедіктова відкрила ще одне кримінальне провадження і доручила його розслідувати НАБУ.

“Без жодних зволікань дала доручення зареєструвати кримінальне провадження. На жаль, мова вже йде не тільки про участь в ДТП. Абсолютно очевидно, що питань для вивчення набагато більше”, – заявила Венедіктова.

Як уточнили “Українській правді” в Офісі генпрокурора, провадження відкрите за ч.1 ст. 369 ККУ (надання народним депутатом неправомірної вигоди службовій особі правоохоронного органу).

Судячи з відео з нагрудної камери поліцейського, яке опублікувала “Українська правда”, Трухін намагався втекти з місця ДТП “у ліс”, він також натякав поліцейським на хабар, заявляючи, що має в багажнику “спортивну сумку”, в якій є “150 тисяч”.

Трухін тричі відмовився проходити тест на алкодрагері. За словами поліцейського, який був на місці ДТП, народний обранець демонстрував ознаки алкогольного сп’яніння.

Олександра Трухіна виключили з партії “Слуга Народу”. Таке рішення ухвалила голова партії Олена Шуляк по тому, як видання “Українська правда”, оприлюднило розслідування ДТП за участі Трухіна, що сталася у серпні 2021 року.

Реакція голови фракції “Слуга народу” з’явилася швидко. Її оприлюднила речниця фракції Юлія Палійчук у телеграмі в ніч проти середи.

“Ми чекали на офіційні та переконливі результати розслідування ДТП, на місці якого бачили Олександра Трухіна. Але кадри з натільних поліцейських камер говорять більше, ніж він може сказати на своє виправдання”, – заявив Арахамія.

“Трухіну не місце ні у фракції, ні в партії “Слуга Народу”. Він має негайно вийти самостійно, але навіть якщо він цього не зробить, таке рішення все одно буде ухвалено, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить нам зібрати кворум та провести результативне голосування”, – йдеться у заяві.