На сайті Президента України з’явилася інформація про телефонну розмову між главою Офісу Президента України Андрієм Єрмаком і радником Президента США Байдена з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном. Про що говорить ця інформація?

Про це пише політолог Володимир Фесенко.

По-перше, американці нарешті перейнялися загостренням ситуації на Донбасі. Тим більше, що росіяни ще хочуть і розколоти Нормандський формат. Сподіваюся, що тепер координації дій між США і Україною з усіх цих питань буде більше.

По-друге, в ролі комунікатора з представником Адміністрації Байдена виступив Андрій Єрмак. Значить в розподілі функцій на Банковій американський напрям залишається за ним.

По-третє, це спростовує страшилки про ізоляцію українського керівництва, які запускають з Москви, а заодно з деяких київських кабінетів.

Нагадаємо, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів телефонну розмову з радником Президента США з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном.

Андрій Єрмак подякував Сполученим Штатам за чітку й послідовну політику з підтримки суверенітету й територіальної цілісності України.

«Ми високо цінуємо нещодавні сильні заяви Президента Джо Байдена та представників вашої адміністрації щодо Криму. Для нас є дуже важливим підтвердження політики США щодо невизнання спроби анексії Криму, засудження незаконної окупації півострова, а також підтримка нашої ініціативи «Кримська платформа», – сказав керівник Офісу Президента.

Крім того, Андрій Єрмак розповів співрозмовнику про безпекову ситуацію на лінії розмежування на Донбасі. Він відзначив, що в останні тижні спостерігається небезпечна тенденція до збільшення кількості порушень режиму припинення вогню та кількості загиблих.

Джейкоб Салліван також відзначив зусилля України у проведенні реформ. Він наголосив, що США допомагатимуть Україні в досягненні її політичних, економічних, безпекових цілей.

Також він запевнив у готовності й надалі допомагати Україні в отриманні повноправного членства в НАТО.