Ось уже другий день в Україні обговорюють другий тур виборів мерів деяких міст. Найбільш обговорюваними стали вибори мера Львова, де змагалися Андрій Садовий та кандидат Порошенка – Олег Синютка. Перемогу здобув чинний глава міста, а програш Синютки визнали особистим провалом колишнього президента.

Так з цього приводу висловився блогер і юрист Михайло Шнайдер.

Подаємо його слова в оригіналі:

Друзі, напевно багато хто з вас знають, що вчора у Львові пройшли вибори Мера.

Які виграв Андрій Садовий, а програв не Олег Синютка … а Петро Порошенко.

Петро Олексійович намагався перетворити Львів на плацдарм для тиску на Київ і опонування центральній Владі.
Адже він до сих пір не може змиритися з тим фактом, що вже не президент і веде себе так, як ніби він до сих пір глава нашої Держави.

“Гетьман” хотів отримати собі Львів як … персональну Столицю.

Але на щастя, місцеві жителі побачили, що Петра Олексійовича і його партію на цих виборах насправді цікавить не місто, а саме центральна Влада.

Тому і відмовили йому в Підтримці.

Відзначимо, що переможець виборів Андрій Садовий повідомив, що цієї ночі міська виборча комісія прийняла дивне рішення – перенесла дату першої сесії міської ради з 3 грудня на 24 листопада, тобто вже на завтра (вже на сьогодні – ред). Таке рішення Садовий назвав спробою узурпувати владу і його команда вже подала позови в суди, щоб скасувати цю сесію в міськраді.

З цього приводу висловився колишній нардеп Сергій Лещенко:

Бажання Петра Порошенка зібрати Львівську міську раду та перерозподілити там всі ролі, поки Андрій Садовий не оголошений офіційним переможцем, має просте пояснення.

Порошенко боїться повторення кошмару, який трапився з ним в Івано-Франківській та Тернопільській обласних радах.

Він так пишався перемогою в цих регіонах, так погрожував почати марш-реванш на Київ, а за фактом виявилося, що в цих регіонах сформувалися негласні коаліції … без участі самого Порошенка. Його виштовхують на узбіччя політичного життя.

Так, в Івано-Франківській обласній раді коаліцію сформували “Свобода”, “Батьківщина” і “За майбутнє”. Головою облради обрали Олександра Сича ( “Свобода”), першим заступником став Василь Гладій ( “Батьківщина”), заступником – Микола Палійчук ( “За майбутнє”). За це проголосували 64 депутати, і голоси порошенківців не знадобилися.

Засмучений Володимир В’ятрович, нардеп від “Європейської солідарності”, написав з цього приводу в фейсбуці: “Перший день роботи облради розчарував – не створено українську проєвропейську більшість”.

Однак коментарі тут же нагадали, що сам В’ятрович йшов на вибори в Івано-Франківську облраду від ПЕС під першим номером, але відмовився працювати в цьому органі, обдурив виборців і залишився депутатом Верховної Ради.

Схожий провал у Порошенка стався і в Тернопільській обласній раді – тут неофіційну коаліцію створять “Свобода”, “За майбутнє”, “Довіра” та “Слуга народу”.

Головою облради стане колишній нардеп від “Свободи” Михайло Головко, першим заступником за квотою “За майбутнє” буде Володимир Болєщук, а заступником – Ігор Сопель, який очолював область при Зеленському. “Довірі” віддадуть бюджетну комісію.

Тобто переможні заяви Порошенка виявилися пшиком – його тіснять з влади його ж соратники по антипрезидентській акції. Інтерес “Свободи” зрозумілий – вони знаходяться з Порошенком і його партією в одному електоральному полі. І, позбавляючи її доступу до влади, видавлюючи в маргінальну нішу, «Свобода» може відвоювати собі назад цього виборця.

З цієї ж причини, до речі, Віталію Кличку вигідно в Києві зібрати більшість без Порошенка. Позбавивши “Європейську солідарність” впливу і посад, Кличко зможе відвоювати його електорат і поквитатися за непартнерську поведінку Порошенка за часів президентства.