Міністерство охорони здоров’я України обирало оператора для закупівлі вакцини Sinovac на вимогу китайського виробника.

Про це Максим Степанов повідомив в інтерв’ю каналу «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки».

Йдеться про компанію «Лекхім», яка належить Валерію Печаєву. Медіа називають його соратником колишньої міністерки охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїси Богатирьової.

«Те, що стосується підприємства «Лекхім», з яким укладено договір, і ми про це відразу заявили, це була умова, що компанія Sinovac Biotech, яка хотіла здійснювати постачання в Україну через це фармпідприємство – а це геть не маленьке фармацевтичне підприємство, яке, наскільки я розумію, давно співпрацює з компанією Sinovac Biotech, і це була умова китайської сторони, що своє постачання вони будуть здійснювати через це підприємство. Тому з ними уклали договір. Далі з іншими виробниками укладуть договори, відповідно, про ті чи інші кількості вакцин», – сказав міністр.

Він розкритикував громадську організацію «Пацієнти України», яка звинуватила очільника МОЗ у самостійному призначенні компанії для закупівлі вакцини. За словами Степанова, його «не бентежить» репутація «Лекхімку».

“Ці організації, в принципі, весь рік роблять якісь заяви, але жодного факту ніколи не підтверджувалося. Але заяви були завжди такі гучні. Вони живуть скандалом – буває. Кожен вибирає свій шлях”, – зазначив Степанов.

Водночас міністр зазначив, що його абсолютно не бентежить флер навколо компанії “Лекхім”

«Він мене абсолютно не бентежить. А що таке «негативний фон» навколо цього підприємства? Це українське фармпідприємство, яке випускає лікарські засоби, які використовуються на території України. Ви вирішили, що у нас є «негативний фон», тому що якась організація щось там вигадала і заявила? Я навіть не розумію, на підставі чого він мене може бентежити», – заявив голова МОЗ.

Варто зазначити, що власником заводу АТ “Лекхім”, як і ще одного ПрАТ “Технолог” є Валерій Печаєв – соратник колишньої міністерки охорони здоров’я часів Віктора Януковича Раїси Богатирьової.