Вищий Антикорупційний Суд закрив справу щодо недостовірного декларування Павла Букіна, яку розслідувало НАБУ після сюжету Bihus.Info.

В серпні 2020 журналістка Леся Іванова з’ясувала, що Павло Букін не вказав у своїх деклараціях цивільну дружину та нібито подаровану їй чотирикімнатну квартиру, вартістю $ 700 000 у новобудові.

Про це повідомляє портал “Українська Правда” посилаючись на джерело з Вищого Антикорупційного Суду.

За словами прокурора Спеціальної антикорупційної прокуратури, адвокат Букіна подав клопотання про закриття справи на підставі рішення Конституційного Суду України, яким було декриміналізоване покарання за недостовірне декларування.

Нагадаємо, раніше детективи Національного бюро за погодженням із прокурорами САП повідомили колишньому гендиректору ДК «Укроборонпром» Павлу Букіну про підозру у внесенні недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 366-1 Кримінального кодексу України).

Слідство встановило, що ексгенеральний директор не задекларував у 2016 році доходи, нерухоме майно (дві квартири вартістю понад 3 млн грн) та автомобілі (Range Rover) вартістю 10 млн грн, яке є власністю цивільної дружини останнього.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з серпня 2019 року.

За даними Bihus.Info, мова йде про Ольгу Курчінську та її квартиру, площею 170 кв.м, яку жінка отримала у власність у 2015 році за договором дарування. Детально про цю історію – дивіться у матеріалі Лесі Івановой.

Нагадаємо, призначений Петром Порошенком Павло Букін у 2018-2019 роках очолював ДК “Укроборонпром”. До того, в 2015-2018 роках – керував одним із його підприємств ДК “Укрспецекспорт”.

За даними журналістів Дениса Бігуса і Лесі Іванової, син Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем по розкраданню в оборонці. Автори розслідування стверджують, що до корупційних операцій причетні Олег Гладковський, екс-керівник “Укрспецекпорту” Павло Букін, а також директори підприємств та інші посадові особи держконцерну. Також журналісти заявляли, що податковій адміністрації, військовій прокуратурі та НАБУ було відомо про наявність незаконних схем в оборонному комплексі.

ДБР після публікації розслідування розпочало за даним фактом кримінальну справу.