Речник прем’єра Угорщини Берталан Хаваші заявив, що Віктор Орбан засуджує різанину в Бучі.

Про це повідомляє Telex.hu.

За його словами, Угорщина повністю підтримує міжнародне розслідування, спрямоване на виявлення винуватців кровопролиття.

За словами Хаваші, Віктор Орбан дав зрозуміти на пресконференції в середу, що це війна, яку розпочали росіяни, вони напали на Україну, і це агресія.

 

“Це спільна позиція Європейського Союзу, і Угорщина є частиною цієї позиції. І щодо усіх звірств, я думаю, що всі вони мають бути розслідувані, (…) у будь-якому випадку, цивільне населення має бути захищене, жорстоке поводження з цивільним населенням має бути найрішучішим чином засуджене, і такі випадки мають бути розслідувані. Ми хочемо незалежного та неупередженого розслідування”, – заявив Хаваші.

Нагадаємо, віцепрем’єр і лідер правлячої партії Польщі “Право і справедливість” раніше розкритикував прем’єра Угорщини Віктора Орбана за те, що він не поспішає засуджувати Росію за масові вбивства цивільного населення у Бучі. 

“Моя оцінка однозначно негативна – маю визнати, що це дуже сумно. Якщо Орбан каже, що не може бачити, що сталося у Бучі, йому варто звернутись до офтальмолога”, – сказав Качинський. 

На своїй великій пресконференції після четвертої поспіль перемоги на виборах Вітор Орбан сказав, що у розмові закликав президента РФ до негайного перемир’я, але утримався від того, щоб відкрито засудити розправу з цивільними мешканцями у Бучі, сказавши, що оскільки нині “епоха масових маніпуляцій”, то спершу має відбутись розслідування.

Ремарка Качинського – чергове свідчення напруги між Польщею та Угорщиною, донедавна союзників у суперечках з Брюсселем, на тлі війни в Україні. Польща була серед найактивніших лобістів енергетичного ембарго щодо РФ, тоді як Угорщина – найбільших противників. Так само радикально різниться позиція Польщі та інших країн Вишеградської четвірки щодо підтримки України, порівняно з лінією Будапешта.   

Орбан на своїй пресконференції сказав, що союзництво Угорщини з Польщею потрібно зміцнювати, тому що “окремо у цьому штормі їм не можна залишатися”. 

Проте Качинський заявив, що зараз позиція Будапешта щодо України і лояльність до Путіна може вплинути на союзництво Польщі й Угорщини. 

“Ми не зможемо продовжувати співпрацювати так, як раніше, якщо це продовжиться”, – підкреслив він. 

Раніше у міністерстві закордонних справ України дорікнули Угорщині, яка не визнала відповідальність Росії за Бучанську різанину.

Нагадаємо, за словами президента Володимира Зеленського, один з очільників країн ЄС вимагав доказів, що Бучанські воєнні злочини не були інсценованими – за даними джерел, мова про прем’єра Угорщини Віктора Орбана.