СБУ повідомила про викриття серйозних злочинів при реалізації неякісних нафтопродуктів. Сума ухилення від сплати податків, за даними відомства, становить 240 мільйонів гривень.

Було проведено більше 140 санкціонованих обшуків в 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських судах, 105 авто. За даними ЗМІ, мова йде про мережі заправних станцій Glusco. Формально бенефіціаром компанії є громадянин Ізраїлю Нісан Моїсеєв.

Однак в ЗМІ періодично з’являлися дані про зв’язок компанії з оточенням політика Віктора Медведчука. Лідер “ОПЗЖ” це спростовував.

Проте, розслідувачі розкрили його тісний бізнес-зв’язок з Мойсеєвим. Отже, восени 2014 року, в розпал війни на Донбасі, з аеропорту у Внуково в аеропорт Києва прилетів приватний літак, з якого вийшов Віктор Медведчук і кілька людей, серед яких також був Нісан Моїсеєв.

Близько терміналу чоловіки обнялися, розцілувалися і попрощалися. Розслідувачі відзначили, що ця зустріч відбулася під час “зачистки” українського ринку імпорту зрідженого газу.

У 2017 році журналісти програми “Схеми” зафіксували приліт Віктора Медведчука і Нісана Моїсеєва на чартері лідера “ОПЗЖ” в аеропорт “Жуляни”.

В цьому ж році Proton Energy Group S.A. стала найбільшим імпортером зрідженого газу в Україну з Росії.

ТОВ “Глуск Україна” в розслідуваннях “Української правди” і Liga.net через швейцарську Proton Energy Group також пов’язують з Віктором Медведчуком.

А ось блогер і політолог Віктор Таран пише у себе в Facebook, що з учорашнього дня в мережі і ЗМІ активно обговорюється новина щодо обшуків в мережі АЗС Медведчука Glusko.

Тут буде доречно згадати, що свого часу це була мережа ТНК – Тюменська нафтова компанія, але – карма нещадна, тому що не можна через Glusko – ТНК закачувати гроші для проросійської п’ятої колони, типу незалежною медіа а-ля «Страна.юа», проросійським блогерам, псевдо-експертами, правами яких володіє Козак-Медведчук ТВ.

Таран пише, саме РНБОУ заявив, що Glusko реалізують неякісні нафтопродукти. Офіційно ДФС проводить обшуки по всіх офісах Glusko, нафтобазах, морських судах, заправках. Називається ще одна причина обшуків: чверть мільярда не сплачені податки. А це – принципово інша відповідальність перед українським законодавством.

Політолог пише, що буде далі, поки сказати складно, ведеться розслідування. Але дуже схоже, що атака податківців це – команда «фас!» Банковій. Не більше того. Податківці завжди так роблять. Типу атака, стрижуть купони і – м’який відкат. Тому не віриться, що справу по мережі заправок Медведчука Glusko завершать. А ми пам’ятаємо, що купувати паливо там не бажано. Кожна копійка, витрачена там повернеться кулею проти наших солдатів на Донбасі.