42_main

Засновник інвестиційної компанії Dragon Capital у Києві та Президент Європейської бізнес асоціації в Україні Томаш Фіала стверджує, що за його інформацією місця в парламенті купувалися за ціною від 3 до 10 мільйонів доларів за мандат.

"За моєю інформацією, місця в парламенті купувалися за ціною від $3 до $10 мільйонів доларів за мандат. Звичайно, так завжди відбувалося в Україні. Але я сподівався, що це закінчиться після Майдану", – заявив він в інтерв'ю німецькому Spiegel, повідомляє Корупція Інфо.

"На перші місця у списку вони поставили хороших людей: героїв війни та активістів з хорошою репутацією. Далі в списку було багато бізнесменів", – сказав президент ЄБА.

Фіала пояснив, що купують мандати бізнесмени, які хочуть пролобіювати в Раді свої інтереси, і для них цей мандат свого роду інвестиція.

Відповідаючи на питання, чому Яценюк і Порошенко пішли на такий крок, Фіала пояснив, що їм було необхідно фінансування.

«Для того, щоб профінансувати свою виборчу кампанію. У Яценюка не було своїх грошей. Порошенко вважає за краще не витрачати свої статки. Таким чином вони самі стали заручниками старої системи», – зазначив президент ЄБА.

І тепер, за його словами, у реформаторів через це з'явилися складнощі.

«Вони скрізь зустрічають людей, які їм кажуть: ваші наміри прекрасні, але, будь ласка, реформуйте в іншому місці, а не в мене», – заявив Фіала.

При цьому він зазначив, що не зважаючи на ряд проблем, в новому парламенті є група «чистих» політиків, які діють дуже ефективно і зменшують вплив лобістів.

«У парламенті працює група нових, чистих політиків. Це близько 60 депутатів. Вони не мають більшості, але діють дуже ефективно. Вони зменшують вплив лобістів», – заявив Фіала.
Детальніше читайте на УНІАН:http://www.unian.ua/politics/1115927-prezident-eba-pislya-maydanu-za-mistsya-v-radi-platili-vid-3-do-10-milyoniv.html