Українських громадян зобов’яжуть обзавестися газовими лічильниками. Згідно найбільш песимістичних прогнозів, це може статися вже на початку 2021 року.

Про це йдеться в матеріалі видання “Україна 24”.

Експерти ринку впевнені в тому, що найближчим часом українцям доведеться встановити газові лічильники, щоб не втратити доступ до газу. Можливо, це доведеться зробити вже відразу після першого січня наступного року, хоча не виключено, що громадянам буде дана невелика відстрочка.

Відповідно до закону про комерційний облік природного газу, з 1 січня 2021 року газ можуть перестати постачати споживачам, які не мають спеціальних лічильників. За найскромнішими підрахунками, близько трьох мільйонів українців можуть залишитися без доступу до газу.

“Навряд чи газ відключать занадто великій кількості споживачів. Цілком ймовірно, національний парламент допрацює цей закон таким чином, щоб людям не почали відключати газ вже з першого січня 2021 року. Це вже могло бути зроблено, проте питання відклали через більш насущні проблеми, такі як коронавірус, місцеві вибори та карантинні обмеження “, – пояснила глава профільного відділення” Опори ” Тетяна Байко.

В першу чергу газ можуть відключити тим українцям, у яких немає лічильників, і які відмовилися від них, коли пристрої пропонували встановити співробітники облгазу. Також його можуть відключити власникам житла в багатоквартирних будинках, які не встановили лічильник незважаючи на те, що в самому будинку вже є загальнобудинковий лічильник.

Українцям, які не мають індивідуального лічильника, але є загальнобудинковий, ніхто не відключатиме газ. Однак установка індивідуального лічильника несе певні переваги. Зокрема, людина платить тільки за ту кількість блакитного палива, яку сама же і використовує. Для того, щоб встановити лічильник, необхідно його правильно вибрати і підготувати все до його встановлення.

Відповідно до закону про комерційний облік, зчитувачі повинні бути безкоштовними. Їх установку можуть оплачувати газорозподільні компанії. В іншому випадку платити можуть і самі громадяни, отримуючи потім компенсацію з бюджету. В даний час лічильники повинні встановлювати споживачам, помешкання яких обладнані тільки одним газовим приладом, а саме газовою плитою. Однак держава не виділяє достатньо коштів для того, щоб забезпечити лічильниками всі квартири і будинки. Тому жителям часто доводиться оплачувати установку лічильника самостійно, щоб очікування не затягувалося на місяці.