Сьогодні від міністра закордонних справ Дмитра Кулеби стало відомо настільки важливими є двосторонні переговори, які Президент Володимир Зеленський провів у Нью-Йорку з лідерами Великої Британії та Туреччини, а також з президенткою Єврокомісії та генсеком НАТО.

«Важливим результатом візиту української делегації до Нью-Йорка стали зустрічі, які провів Володимир Зеленський з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом. Як це і передбачено нашою Стратегією зовнішньої політики, Україна зміцнює стратегічні партнерства з потужними гравцями і формує разом із ними систему глобальної та регіональної безпеки», – зазначив Кулеба.

Він звернув особливу увагу на те, що ще торік Київ і Лондон розпочали абсолютно новий етап стратегічного партнерства, у рамках якого Україна та Велика Британія, разом, зміцнюють Військово-Морські сили ЗС України. А ще нагадав про домовленість з приводу будівництва ракетних катерів для України – два побудують у Великій Британії, ще шість – на українських підприємствах.

Під час зустрічі президенти пролили світло на конкретні кроки для подальшого нарощування темпів співпраці в торгівлі, обороні, фінансах, енергетиці.

Далі Кулеба розповів про Туреччину, яка є одним з ключових гравців у НАТО та Чорноморському регіоні. Міністр зауважив, що вже розпочато реалізацію спільних проєктів ударних безпілотників та військових кораблів, й прямо зараз у Туреччині триває будівництво першого корвета для України.

«Я переконаний, що ми створимо в Україні виробництво безпілотників Bayraktar. Ці грізні бойові машини, на частині з яких уже стоять українські двигуни, на сьогодні є одним з найефективніших типів зброї у світі», – зауважив міністр.

Без уваги не залишив і нью-йоркські зустрічі Президента з керівниками двох ключових міжнародних організацій – президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн і генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Під час якої Зеленський обговорив із фон дер Ляєн підготовку до саміту Україна–ЄС 12 жовтня, загостривши увагу на тому, що для нашої держави ключовими пріоритетами є інтеграція у внутрішній ринок ЄС та чітка перспектива членства в Євросоюзі.

Саме тому вступ до НАТО є головним пріоритетом у списку стратегій зовнішньополітичної діяльності України. Успіхи є, оскільки наша держава вже отримала статус одного з шести найближчих партнерів Альянсу у світі, саме тому Кулеба заявив:

«Я впевнений, що і вступ до НАТО – це питання часу».

Але на думку все того ж очільника українського Міністерства закордонних справ ООН потребує реформування.

Так, як на його думку, кримська проблема показала необхідність змін в ООН.

Він впевнений, що організація повинна бути більш ефективною і дієвою. А Раді Безпеки ООН не вистачає сміливості кинути виклик одному з постійних членів — Російській Федерації.

Свою думку Кулеба підтримує цитатою російського поета Станіслава Куняєва:

“Добро повинно бути з кулаками”.

Але дипломат відверто вірить, що ООН таки може бути дієвою організацією, якщо вона згадає про свої принципи та рішуче стане на їх захист.

“Сьогодні нові виклики вимагають не тільки від держав-членів, але і від самих організацій істотних внутрішніх реформ”, — написав Кулеба в своєму блозі.