Україна та США будуть використовувати всі можливості для деескалації ситуації на Сході. Про це заявив глава Офісу Президента Андрій Єрмак.

Він подякував американським партнерам за підтримку. Це сталося після розмови Президента України Володимира Зеленського та президента США Джо Байдена.

Володимир Зеленський та Джо Байден спілкувалися телефоном ближче до кінця доби 2 січня за київським часом.

Президент України за підсумками розмови повідомив, що з главою Білого дому обговорили спільну роботу задля збереження миру в Європі. В адміністрації Байдена ж підтвердили, що віддані принципу “нічого про Україну без України”.

Згодом розмову прокоментував глава Офісу Президента України Андрій Єрмак. Повний текст допису Андрія Єрмака у твітері:

“Володимир Зеленський щойно поговорив із Джо Байденом. Зараз найголовніше – запобігти подальшій ескалації, і Україна та США будуть використовувати всі можливості для цього.

Вдячні американським партнерам за підтримку українського суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Частота контактів найвищого рівня України та США говорить про безпрецедентну підтримку та повне взаєморозуміння”, – написав Єрмак.

Нагадаємо, посол України в США Оксана Маркарова заявила, що Україна та США перебувають у дуже активних перемовинах. Зокрема держави обговорюють та координують всі дії.

Активні переговори відбуваються на лінії глави Офісу Президента України Андрія Єрмака та радника президента США з питань національної безпеки Джейка Саллівана. Про це пані посол України заявила в інтерв’ю.

“Переговори відбуваються подекуди кілька разів на тиждень. Йде постійна робота між міністром Дмитром Кулебою та держсекретарем Ентоні Блінкеном як на робочому рівні, так і в межах Комісії стратегічного партнерства”,– наголосила дипломатка.

Вона зауважила, що сторони шукають варіанти для ефективного діалогу з Росією.

Що відомо про комунікацію Єрмака та Саллівана?

26 листопада Єрмак та Салліван телефоном обговорили стягування російських військ до кордону України. Політики погодилися, що Київ та Вашингтон мають продовжувати дипломатичні зусилля для деескалації напруженості. Радник Байдена також підтвердив непохитну відданість США суверенітету та територіальній цілісності нашої країни.

2 грудня Єрмак та Салліван знову спілкувалися. Керівник ОПУ наголосив, що розмова була дружня та продуктивна. Чиновники обговорили актуальні політичні питання. До речі, Салліван підкреслив, що дуже цінує постійну комунікацію з українським колегою, а також “якісно новий рівень співпраці між США та Україною”.

«Ми навіть підписали ряд документів про обмін інформацією. І обмін інформацією у нас стає все більш і більш детальним. Тому ми тут активно один з одним обмінюємося інформацією», – розповіла Маркарова.

Посол додала, що за 2021 рік в України і США «значно збільшилося» число «точок дотику».

«І це вже не тільки слова і заяви. Це конкретні документи – хартія, оборонна угода, ще цілий ряд документів, які були підписані або готуються до підписання», – сказала Маркарова.

Зокрема, вона згадала про підписання угоди щодо стратегічних основ оборонного партнерства. «Це угода на 5 років. Вона є непублічною. Але деяка інформація з неї, так би мовити, короткий витяг, є публічною. Ця угода розкрила нам можливість для наступних кроків, для вже більш детальної роботи по нашій стратегії, яка у нас ухвалена, яка стосується розбудови нашого флоту в Чорному і в Азовському морях, рухатися далі, що ми робимо по нашій протиповітряній (обороні – ред.), тренування, наближення до стандартів НАТО. І по кожному з цих напрямків зараз ведеться дуже активна робота», – наголосила посол.