Нове подорожчання комунальних тарифів не за горами, попереджають українців експерти

На суми в платіжках вплине, зокрема, нещодавнє підвищення тарифів на передачу електроенергії. Ці складові впливають на збільшення витрат водоканалів на електроенергію, передає UBR.ua.

За розрахунками асоціації “Укрводоканалекологія”, загальне зростання витрат на електроенергію з початку року складе більше 50%. А так як вартість електроенергії в тарифі становить 40%, то це призведе до збільшення собівартості послуг з водопостачання та водовідведення.

Крім того, свою роль зіграє і підвищення зарплат, заплановане в бюджеті на 2021 рік. Як пояснили експерти, в тарифі на воду і водовідведення 40% – витрати на електрику, 30% – зарплати, 6-8% амортизація, решта податки.

Зарплати для водоканалів регулюються галузевими угодами, які в свою чергу прив’язані до мінімальної заробітної плати і складають в середньому 6-8 тис. грн. А раз підвищуються зарплати, то зростає і тариф.

“Одна людина в середньому використовує 100 літрів води на добу, а сім’я з трьох осіб – 9 куб. м води на місяць. Ціна за куб в різних регіонах варіюється від 18 до 25 грн / куб м, таким чином одне домогосподарство оплачує платіжку в 160 -200 грн в місяць. Підвищення суми в квитанціях хоча б до 220 грн могло б нівелювати підвищення витрат “, – пояснює директор асоціації Олександр Шкінь.

Також наголошується, що українці стали більше не платити за рахунками, при тому, що в період карантину відключати неплатників заборонено.

Крім того, з наступного року, можливо, ще більше подорожчає і тариф за передачу електроенергії – до 400 грн / МВт • год.

Всі перераховані вище фактори будуть вивчати і на основі результатів перерахують витрати водоканалів.

Точний розмір подорожчання поки не називають, але з упевненістю можна сказати, що подорожчання тарифів уникнути не вдасться.