Глава МЗС Британії Ліз Трасс вважає, що мирні переговори з Росією потрібно вести тільки після її поразки в Україні.

Як повідомляє кореспондент “Європейської правди” з Мадрида, про це Трасс сказала під час публічного форуму НАТО, який відбувається на полях саміту в іспанській столиці.

“Нам необхідно забезпечити поразку Росії в Україні. Це необхідно для європейської безпеки, свободи та демократії. Це єдиний спосіб, у який можна досягти тривалого миру в Європі”, – сказала Ліз Трасс.

Вона відзначила, що не вважає можливим вести переговори з Росією у ситуації, коли її війська залишаються в Україні.

“Є люди, які говорять, що є можливості для переговорів зараз у той час, як Росія ще в Україні. Але я думаю, що це принесе фальшивий мир. Це призведе до подальшої агресії у майбутньому. Ми повинні вивчити уроки минулого – помилки мінського протоколу, до прикладу, який не зміг забезпечити тривалий мир у регіоні”, – зазначила глава МЗС Британії.

Вона підкреслила, що “ми повинні спершу перемогти Росію, а потім вести переговори”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон раніше попередив, що країни G7 та союзники по НАТО не повинні заохочувати Україну погоджуватися на невигідні умови миру у той час, як жорстока війна Росії затягується.

Про це Джонсон сказав, виступаючи перед журналістами, які подорожували з ним до Руанди.

Джонсон повторив своє занепокоєння тим, що зараз у світі настало багато втоми від України. Він закликав західні держави “дати українцям стратегічну витривалість”.

“Моє послання колегам по G7 і в НАТО зокрема… зараз не час домовлятися і заохочувати українців погоджуватися на поганий мир, на мир, заради якого їм пропонують відмовитися від частини території в обмін на припинення вогню”, – сказав Борис Джонсон.

Він попередив, що такий сценарій стане катастрофою, яка, ймовірно, надасть сміливості президенту Росії Владіміру Путіну і завдасть світові додаткових економічних збитків.

“Настав час визнати, що українцям потрібна допомога, щоб змінити динаміку на Донбасі, в Сєвєродонецьку, а потім у районі сухопутного мосту на півдні”, – додав він.

Джонсон наголосив на важливості продовольчої безпеки, вирушаючи на зустріч глав урядів країн Співдружності в столиці Руанди Кігалі.

“Деякі з найбідніших країн світу абсолютно залежать від постачання зерна з України”, – сказав Джонсон.

Він виключив відправку флоту для розблокування українського експорту, але наголосив на необхідності знайти спосіб вивезення зерна, який не перебуває під контролем Путіна.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц також заявив, що тільки Україна має приймати рішення щодо свого майбутнього і виступив проти домовленостей за спиною Києва.

“Україна – і тільки Україна – вирішує, що їм підходить. Нічого про Україну без України! Ми далекі від переговорів з росією, тому що Путін вірить у продиктований мир. Тим важливіше, щоб ми неухильно трималися курсу” – написав Шольц у Twitter.

Він також наголосив, що ЄС, НАТО і G7 на найближчих самітах повинні послати сигнал про те, що демократії світу стоять разом у боротьбі проти імперіалізму Путіна.

“З міжнародних самітів пролунає сигнал згуртованості та рішучості. Поворотним моментом є мандат діяти: нашій країні, Європі, міжнародній спільноті – і Німеччина відіграватиме в цьому центральну роль!” – заявив Шольц.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц перед самітами ЄС, НАТО і Групи семи заявив, що партнерство з імперіалістичною Росією, яким його уявляли в 2010 році, неможливе в осяжному майбутньому.