Міністр збройних сил Британії Джеймс Хіппі після повідомлень про хімічну атаку в Маріуполі заявив, що країна розглядає “всі варіанти” відповіді, якщо інформація про це підтвердиться.

Про це повідомляє Sky News.

“Президент Путін повинен знати, що на столі є всі можливі варіанти щодо того, як відповість Захід” – сказав він.

За його словами, поки британський уряд “не зміг перевірити” інформацію про застосування хімічної зброї.

“Важливо визнати, що ці речі можуть бути використані різними способами: від сльозогінного газу, який є засобом проти масових заворушень, до абсолютно руйнівних систем смертельної хімічної зброї”, – зазначив Хіппі.

“Я також думаю, що важливо чітко усвідомлювати, що є деякі речі, які виходять за всі рамки, застосування хімічної зброї отримає відповідь, і є різні варіанти того, якою може бути ця відповідь” – додав він.

Міністр також високо оцінив українські збройні сили в Маріуполі за їх “дивовижний героїзм” на тлі війни з Росією.

“Я просто думаю, що вони дивовижні люди, і вони втілюють все, чим ми захоплювалися в українських збройних силах за останні шість тижнів” – заявив він.

Нагадаємо, у понеділок в полку “Азов” повідомили, що окупанти застосували хімічну зброю над заводом “Азовсталь”, який утримують українські захисники.

Джерело, наближене до Міноборони України, повідомило, що вірогідність використання російськими окупантами хімічної зброї дуже висока. Президент Володимир Зеленський нагадав, що світові лідери обіцяли швидше і жорсткіше реагувати, якщо РФ застосує в Україні хімічну зброю.

“Сьогодні ж з боку окупантів пролунала нова заява, яка свідчить про підготовку ними нового етапу терору проти України та наших захисників. Один з рупорів окупантів заявив про те, що вони можуть застосувати хімічну зброю проти захисників Маріуполя. Розглядаємо це максимально серйозно. Хочу нагадати світовим лідерам, що можливе застосування хімічної зброї російськими військовими вже обговорювалося. І вже на той час це означало, що потрібно реагувати на російську агресію значно жорсткіше і швидше”.