На Півдні України в російської армії спостерігається паніка. Вони намагаються хаотично перекидати сили з різних напрямків на укріплення цього плацдарму.

Про це повідомив Роман Світан — полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт. Він зазначив що це не приносить окупантам ніяких дивідендів. Раніше повідомлялось, що на Бахмутському напрямку ворог зосередив 52 тисячі окупантів.

Полковник зазначив, що росіяни прогнозують, що ЗСУ незабаром подолають другу лінію оборони. Цілком можливо, що наші війська зможуть узяти в оточення вороже угрупування на східному фланзі Вербового. Саме туди спрямований наш рух.

Тим самим ми можемо звільнити західний фланг на цьому плацдармі. Потім ЗСУ потрібно буде дійти до залізниці в Токмаку. Так наші війська зможуть перерізати одну з найголовніших транспортних логістичних артерій росіян на Півдні.

Після деокупації Андріївки ЗСУ отримали реальні шанси заходити в Бахмут з півдня. Треба стежити за тим, як будуть розвиватись події на фронті, але орієнтовно в жовтні наші війська вже можуть бути у південній частині міста й там розпочнуться бої.

Росіяни хаотично перекидають війська з цього плацдарму на Південь, потім повертають назад тощо. Такі їхні дії призводять до того, що фронт просідає, і ЗСУ мають можливість атакувати та прориватися в різних точках, а не лише концентруватись на одній.

Але якщо розпочнеться активний наступ на фронті, тоді можна буде внести стратегічні резерви та розвивати оперативні дії вперед.

«І у напрямку Мелітополя, і у бік Маріуполя, наші збройні сили мають рівні можливості виконати ключове стратегічне завдання» – перекрити сухопутний коридор.

Ймовірно, буде ухвалено рішення про введення стратегічних резервів туди, де російські сили будуть схильні до наступу, і, можливо, вони будуть змушені навіть відступити під тиском наших наступальних частин» — ділиться експерт.

Також експерт додав, наша мета – досягти Кримського мосту та знищити його, або хоча б вивести з ладу, щоб ворог не міг використати його для переміщення військових вантажів. У цьому контексті ми будемо робити стільки спроб, скільки необхідно, оскільки це є ключовою метою наших військ.

Світан також уточнив, які військові об’єкти у Криму потребують негайного знищення. На його думку, насамперед це російські військові кораблі та судна, які можуть використовуватися для військових операцій.

Іноді рух Кримським мостом не доводиться зупиняти через якісь активні атаки, а, швидше, через технічні та конструкційні проблеми, які на даний момент виявилися вкрай складними для вирішення. Очевидно, ці неполадки призводять до необхідності тимчасово обмежувати рух та проводити невідкладні ремонтні роботи, про це висловився військовий експерт Роман Світан.

Біля мосту накопичилося безліч технічних проблем, які вимагають постійного технічного обслуговування та регулярного втручання для їх вирішення під час експлуатації. Іноді російська влада використовує «повітряні атаки» як привід для активації тривожних сигналів та зупинки руху на мосту, навіть якщо насправді атаки не відбуваються.

«Швидше за все, можна стверджувати, що Кримський міст уже не функціонує повною мірою. Удари, що наносяться нашими силами, ймовірно, завдали серйозних пошкоджень мосту, через що доводиться щодня зупиняти рух кілька разів, щоб провести невідкладні ремонтні роботи, у них дуже багато проблем», — розповідає експерт.

Експерт також нагадав, що у мережі з’явилася інформація про те, що окупанти в Україні розмістили приблизно 420 тисяч військовослужбовців. Кількість їх насправді дуже велика, і вони усвідомлюють стратегічні завдання, поставлені перед Збройними Силами України – зламати лінію оборони Суровікіна та отримати доступ до Азовського узбережжя.