Колишнього виконавчого директора НАК “Нафтогаз” Юрія Вітренка призначили на посаду виконуючого обов’язків міністра енергетики України.

Відповідне рішення ухвалене на екстреному засіданні Кабінету міністрів України, повідомив у Telegram народний депутат Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 20 листопада ухвалив рішення звільнити тимчасово виконувачку обовʼязки міністра енергетики Ольгу Буславець. Виконання обов’язків керівника Міненерго тимчасово поклали на Юрія Бойка, котрий обіймає посаду заступника міністра енергетики.

16 грудня у НАБУ заявили, що перехопили розмову топменеджера ДТЕК про призначення Буславець главою Міненерго.

У травні голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко повідомив, що НАК вирішив звільнити його з позиції свого виконавчого директора. Він вважає, що його звільнення пов’язане з тим, що “зараз не є пріоритетом боротьба проти російської агресії, зокрема ефективний захист інтересів України у стосунках з Газпромом”. Останніми роками Юрій Вітренко займався судами з “Газпромом”.

Також група “Нафтогаз” відкликала Юрія Вітренка з позиції представника в наглядовій раді “Укрнафти”.

У 2018 році наглядова рада “Нафтогазу” вирішила передати на премії 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 млрд дол. США). Тоді виплатили першу частину премій на суму 20,7 млн доларів (541 млн грн). Ця сума відповідала 1% від обсягу виграшу, визнаного у фінансовій звітності “Нафтогазу” за 2017 рік.

Гроші отримав 41 співробітник компанії з числа тих, хто прямо або опосередковано внесли значний вклад у досягнення цього результату. Зокрема, голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв отримав $7,9 млн, а комерційний директор компанії Юрій Вітренко – $6 млн.

У лютому Вітренко подав позов до Печерського суду Києва з вимогою зобов’язати “Нафтогаз” виплатити йому премію за отримані від компанії “Газпром” (Росія) 2,918 млрд доларів. Вітренко вважає невиплату йому премії за отримані від компанії “Газпром” (Росія) 2,918 млрд доларів порушенням трудового законодавства. Тоді Кабінет Міністрів запропонував наглядовій раді “Нафтогазу” утриматися від виплати премій керівництву, пов’язаних з перемогою компанії в Стокгольмському арбітражі над російським “Газпромом”.

Цього тижня стало відомо, що наглядова рада Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” ухвалила рішення про виплату колишньому виконавчому директору НАК Юрію Вітренку премії в розмірі 4 млн доларів США за результати спору у Стокгольмському арбітражі з “Газпромом” у справі про транзит газу.

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг не підтримав кандидатуру колишнього виконавчого директора НАК “Нафтогаз” Юрія Вітренка на посаду віцепрем’єр-міністра – міністра енергетики.

Під час засідання комітету Вітренко заявив, що $4 млн премії за перемогу над “Газпромом” він отримає облігаціями.