Новий заступник Кличко сприяв заволодінню островом в Києві. Київський юрист став власником 11 об’єктів завдяки листу з Нацполіції.

Ряд причалів і дамб на Дніпрі та Оболонському острові площею майже 150 тисяч квадратних метрів стали власністю київського юриста Костянтина Бойко, який пов’язаний з призначеним новим заступником Кличко Андрієм Крищенко. Правам власності сприяв лист з Нацполіції. Про це йдеться в розслідуванні програми “Схеми”.

Як повідомляють “Схеми”, в 2018 році Костянтин Бойко заявив в поліцію, що знайшов “втрачені майнові права” на причал на Оболоні. Він також заявив, що аналогічна ситуація склалася ще на 16 об’єктах, розташованих в Києві.

Як повідомляє видання Дзеркало тижня у власності юриста виявилися об’єкти:

причал поліцейської бази відпочинку “Динамо” на Київському морі під Вишгородом;

мальовничий вихід до берега на Дніпрі в селі Витачів в Обухівському районі;

причал річкового порту в селі Трипілля також в Обухівському районі;

вихід до берега в одному з садових товариств в заплаві Дніпра в дачному районі столичних Осокорків;

дамба на озері Алмазному на Троєщині;

вихід до води на Рибальському острові в районі вулиці Набережно-Хрещатицька;

причал на Оболоні, який використовують любителі парусного спорту і учні спортивної школи олімпійського резерву;

дамба півострова, яка огинає затока Собаче гирло, а також на Оболоні.

Бойко заявив в поліцію в якості представника партнера щодо розвитку спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву на Оболоні в Києві Ольги Лук’янцевой , яка скаржилася на крадіжку майна у школи, але згодом поліція перекваліфікувала виробництво в самовільне будівництво на захопленій ділянці. Відзначається, що знайомі порадили їй звернутися до Костянтина Бойко, який хвалився зв’язками в поліції. Однак Бойко заявив в поліцію вже без відома Лук’янцевої.

Потім Бойко запропонував правоохоронцям рішення: за законодавством, людина, яка знайшла загублену річ, має право на її тимчасове зберігання. На звернення Бойко відповіла Ольга Момот – слідча відділу особливо тяжких злочинів Головного управління столичного Нацпола, очолюваного тоді Андрієм Крищенко. Згідно з відповіддю, вона розглянула його скаргу і підтверджує, що об’єкти, перелік яких надав Бойко, дійсно не перебувають ні в чиїй власності.

Тому поліція попросила його стати зберігачем всіх 16 зазначених об’єктів. Бойко на підставі листа від правоохоронців, звернувся до приватних реєстраторів, які внесли до державного реєстру запис про його майнові права на 11 об’єктів.

“Схеми” виявили зв’язок Бойко і Крищенко.

За адресою компанії, на яку Бойко реєструє дніпровські причали, також зареєстровані ще дві його фірми. Співвласником однієї з яких є Юрій Шальнев. Він родом з Горлівки і до 2007 року працював в місцевій міліції. У Горлівці в сусідньому з ним будинку жив майбутній глава поліції Києва Андрій Крищенко, який в той час теж працював в органах МВС. У своїй декларації Крищенко протягом шести років вказував, що їздить на позашляховику Hyundai Santa Fe, який належить Шальнева. За інформацією “Схем”, Шальнев був водієм Крищенко. Також їх дружини дружать в Facebook.

Вчора КМДА проголосувала за призначення колишнього начальника столичної поліції Андрія Крищенка на посаду заступника мера Віталія Кличка. В “Слузі народу” це вже прокоментували, назвавши “вдячністю” від столичного голови за те, що Крищенко закривав очі на порушення закону владою столиці.