Український військовий експерт Олексій Арестович, який нещодавно був призначений радником з інформаційних питань делегації України в ТКГ з питань Донбасу, оцінив нещодавнє звернення президента Володимира Зеленського до Верховної Ради.

За словами, Зеленський ще не до кінця зрозумів, як складно реформувати державу. Про це Арестович розповів в інтерв’ю виданню Апостроф.

“Є закон Клаузевіца – це такий теоретик військової справи, який сказав, що навіть якщо людина – геній, війна – це настільки складна справа, що геній, який повинен все зробити в мирних умовах на п’ятірку, зробить все на четвірку. Хорошист зробить на трійку, трієчник зробить на двійку”, – розповів експерт.

Крім цього, у президента є дві головні проблеми.

“Він (Зеленський, – ред.) недооцінив, що він повинен зробити, тому що за його обіцянками, за спробами і намірами, які він озвучив, треба бути Ден Сяопіном, Петром I і Лі Куан Ю в одній особі. Це перше. А друге – у нього величезні проблеми з кадрами”, – вважає Арестович.

Експерт пояснив, що старі клани нікуди не поділися – вони знаходяться і в Слузі народу, і по вертикалі законодавчої, правоохоронної, судової та виконавчої влади.

“Звичайно, замінити одразу всіх було дуже складно для нього. Це неможливо. По-друге, він (Зеленський, – ред.) вибирає кадри з емоційною прихильністю. Ось йому сподобалася людина, і він каже: так, будемо працювати. Дає їй можливість попрацювати, а потім з’ясовується, що 70% або більше цих людей – вони старі або нові корупціонери, які хочуть заробити”, – вважає експерт.

При цьому плинність кадрів навколо Зеленського Арестович вважає позитивним моментом.

“Тут повинен працювати принцип золотого руна – потік, який залишить пісок і відбере золото. Але де золото шукати в Україні – це складне питання”, – резюмував він.