Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, скільки в Україні є злодіїв у Законі. За його словами, велика їх частина знаходиться за межами країни.

Про це він повідомив в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

За словами Данілова сьогодні на території України перебуває 17 злодіїв у Законі.

“Велика частина з них поїхала. Двоє людей сидить зараз за гратами. Один сидить в СІЗО, один очікує депортацію”, – пояснив Данілов.

Данілов каже, що в Україні є повний перелік цих людей.

“У нас є повний перелік цих людей. Вони, як казав класик, “у нас в папках”. Наше завдання, щоб єдиного злодія в законі не було на території України. Їм нічого тут робити”, – зазначив секретар РНБО.

Він також уточнив загальну кількість цих злочинців по всьому світу.

“542 – загальна кількість. Це не тільки наш облік, а й облік, який ведеться країнами Євросоюзу, облік ФБР, облік, який ведуть наші країни-партнери, які обмінюються з нами цією інформацією”, – говорить Данілов.

З українців зараз є 15 злодіїв в законі, з них 7 знаходяться в Україні.

“Проти них були введені санкції”, – уточнив Данілов.

Нагадаємо, на засіданні РНБО ухвалили низку рішень. Вони торкнулися санкцій проти кримінальних авторитетів і злодіїв в законі, а також про аудит державних дач, в яких проживають “незрозумілі люди”.

До іноземців, які потрапили до санкційного списку РНБО, за словами Зеленського, будуть застосовані наступні обмеження:

блокування активів;
заборона в’їзду;
неможливість набуття громадянства;
примусове видворення.

Також ці ж самі санкції було накладено на 557 так званих злочинців в законі. Як зазначив глава держави, частина цих людей наразі перебувають за межами України.

“Одним словом, тим, хто не в Україні, – немає чого боятися, а тим, хто в Україні, – немає чого приїжджати. Ми гостинна країна, але не для 111 іноземців. Це кримінальні авторитети. Ми не кажемо вам до побачення, ми кажемо – прощавайте”, – сказав він.