У понеділок, 14 лютого, народні депутати провели закрите засідання Верховної Ради (ВР) через ризик вторгнення Російської Федерації на територію України. Під час роботи нардепи прийняли низку важливих рішень.

Засідання вів не речник ВР Руслан Стефанчук, а секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов. Після нього чиновник дав брифінг.

За підсумками сьогоднішньої великої наради за участю керівників фракцій Ради, прем’єр-міністра, міністра оборони, главами МВС та СБУ, керівництвом розвідок, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що влада, як і раніше, не бачить передумов для широкомасштабного вторгнення Росії на територію України.

“Ми цілком усвідомлюємо, що відбувається в Україні. Ми усвідомлюємо ризики, але ситуація перебуває під контролем. Ми не бачимо, що широкомасштабний наступ РФ може відбутися 16 або 17 лютого”, – сказав він, додавши, що ризики є, зважаючи на те що Росія посягає на українські території.

Також Данілов розповів, що закриватись небо над Україною не буде. Каже, “Нідерландські компанії перестраховуються”. Ну а Кабмін виділив кошти на страхування і це частково вирішує проблему.

До речі, за словами Данілова, на даний час 23 нардепи перебувають за межами країни.

Зеленський під час пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем звернувся до нардепів та олігархів, які виїхали з України, щоб ті протягом 24 годин повернулися у цей вирішальний для країни момент.

“Щодо бізнесменів… Ви сказали, до речі, 30 чартерів лише учора (13 лютого – ред.). Це говорить про те, що у нас багата країна. Головне, щоб вони порожніми вилітали, а не вивозили щось з України.

Люди, які знаходяться за кордоном, депутати різних партій… Ми повинні надавати їм сигнал від держави, Верховної Ради, спікера, я від себе особисто хотів би їх попросити, щоб впродовж 24 годин вони все ж таки повернулися у державу. Вважаю, що вони повинні повернутися.

Інакше треба робити нам усім, як державі та керівництву, робити серйозні висновки. І, повірте мені, ми їх зробимо”.

Зеленський так само звернувся до олігархів, зазначивши, що держава не впливатиме на бізнес, але вважає, що ті повинні повернутися до підприємств та своїх співробітників.

І як приклад Президент України Володимир Зеленський заявив, що його родина перебуває з ним і не залишала Україну.

“Моя сім’я завжди зі мною і з Україною. Це без пафосу. Я – президент. Моя дружина – не просто дружина, а перша леді. І повинна показувати своїм прикладом, як повинні поводитися сім’ї. Це необов’язково для всіх інших. Це принципово для України та суспільства – бути тут”, – сказав Зеленський.

Також він прокоментував інформацію про те, що багато громадян України залишають країну:

“30 чартерів тільки вчора? Це говорить про те, що у нас багата країна. Я думаю, що у нас багато інвестицій. Найголовніше, щоб вони порожніми відлітали, а не вивозили щось із України. залишаються громадяни України. Я хочу їм усім подякувати”.