Президент Росії Володимир Путін обговорив із Радою безпеки російсько-українські відносини "в світлі" телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков: "Учасники наради торкнулися деяких аспектів російсько-українських відносин, в тому числі, з урахуванням телефонної розмови президентів Путіна і Зеленського, що відбулася напередодні".

Варто зазначити, у нараді взяли участь, зокрема, секретар Радбезу Микола Патрушев, міністр закордонних справ Сергій Лавров, директор ФСБ Олександр Бортніков.

Нагадаємо,  1 липня Зеленський вперше провів телефонні переговори з Путіним. За словами Пєскова, ініціатором розмови була українська сторона.

Офіційні відомства країн повідомили, що сторони обговорили звільнення полонених військових моряків та інших українських громадян на території РФ, продовження переговорів у Нормандському форматі.

У Кремлі повідомили, що розмова Зеленського і Путіна тривала близько 20 хвилин

Перша розмова президента України Володимира Зеленського та Володимира Путіна, президента Росії, була прагматична. Про це заявив прес-секретар глави російської держави Дмитро Пєсков, передають росЗМІ.

За його оцінкою, "розмова мала досить прагматичний характер" і зайняла 20 хвилин. Пєсков вважає, що важливий сам факт розмови.

"Що стосується атмосфери розмови, це була перша ознайомча розмова двох президентів – вони перший раз спілкувалися по телефону, раніше яких-небудь контактів між ними не було", – сказав представник Кремля.

На перемовини із очільником країни-агресора відреагували й  на Facebook-сторінці команди Зеленського.

Проведена розмова відкриває перед Україною можливість відновлення переговорів у «нормандському форматі».

Це значний крок до звільнення українців, яких Росія утримує на своїй території незаконно.

Ще раніше Зеленський запропонував Путіну новий формат переговорів за участю президента США Дональда Трампа. У Путіна погодилися провести переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі.