Володимир Зеленський та Джо Байден поспілкувалися телефоном ввечері 9 грудня. Розмова президентів США та України тривала півтори години.

Переговори президентів України та США ВОлодимира Зеленського та Джо Байдена тривали півтори години. Як повідомив Зеленський у Twitter, йшлося про перемовини лідерів США та РФ, а також нові формати врегулювання конфлікту на Донбасі.

“Президент США ознайомив мене зі змістом його перемовин із Володимиром Путіним. Також обговорили можливі формати врегулювання конфлікту на Донбасі. Торкнулися перебігу внутрішніх реформ в Україні”, – написав Зеленський.

Перші коментарі щодо перебігу та тем розмови оприлюднили в Офісі Президента України. Також згодом з’явилося й офіційне повідомлення з цього приводу на сайті Білого дому.

Байден висловив глибоке занепокоєння США та їхніх союзників у Європі через агресивні дії Росії щодо України та дав зрозуміти, що США та союзники відповідатимуть рішуче економічними та іншими заходами, якщо Росія наважиться на подальше втручання в Україну.

Презент США вкотре підтвердив непохитну відданість США суверенітету та територіальній цілісності України.

Окремо Байден наголосив, що США, союзники та партнери віддані принципу “без України – жодних рішень чи дискусій про Україну”.

Також 46 президент США нагадав про готовність його країни брати участь у просуванні імплементації мінських домовленостей на підтримку нормандського формату.

У підсумку лідери країн закликали Росію до деескалації та погодилися, що дипломатія є найкращим способом досягти прогресу у врегулюванні конфлікту.