Президент України Володимир Зеленський увечері 28 січня провів телефонну розмову із президентом Франції Еммануелем Макроном.  Головними темами спілкування стала активізація Нормандського формату, робота ТКГ та економічна співпраця.

Глави держав привітали зустріч політичних радників лідерів «Нормандської четвірки» 26 січня у Парижі, інформує Офіс президента України. Тоді уперше з 2019 року було узгоджено документ за результатами перемовин. Зеленський подякував Макрону за організацію зустрічі та підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Сторони домовилися підтримувати взятий динамічний темп і прискорити наступну зустріч радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату. Також було обговорено важливість активізації роботи ТКГ та її підгруп з метою швидкого прогресу в реалізації Мінських домовленостей.

«Поки існує сприятливий клімат для діалогу, треба наповнювати час зустрічами та перемовинами. Поки тривають дипломатичні зусилля, ризик подальшої ескалації зменшується», – зазначив Президент України. 

Також президенти України та Франції позитивно оцінили візит до Парижа української делегації на чолі з першим віце-прем’єр-міністром – міністром економіки Юлією Свириденко. Зеленський наголосив на зацікавленості в успішній реалізації наявних вагомих двосторонніх економічних домовленостей, а також у розвитку нових конкретних проектів.

Зазначимо, що того ж дня 28 січня президент Франції Еммануель Макрон провів телефонну розмову із главою РФ Володимиром Путіним.

Про це повідомляє агентство Reuters.

«Президент Путін сказав, що хоче продовжити діалог, і що нам потрібно працювати над імплементацією Мінських домовленостей. Він сказав, що не хоче ескалації», – сказав французький чиновник після розмови двох лідерів.

У Кремлі заявили, що Путін сказав Макрону, що Сполучені Штати і НАТО не задовольнили головні вимоги Росії щодо безпеки в їхньому протистоянні по відношенню до України, але Москва готова продовжувати переговори.

Розмова двох президентів відбулася після того, як 26 січня США і НАТО паралельно передали Росії відповіді на її ультиматум з приводу так званих «гарантій безпеки».