Президент Володимир Зеленський обговорив із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем необхідність ідентифікації та покарання всіх винних у воєнних злочинах росії проти України.

Про це глава держави повідомив у Твітері.

«Провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Наголосили, що всі винні у воєнних злочинах мають бути ідентифіковані та покарані», – зазначив Зеленський.

У свою чергу заступниця речника федерального уряду Крістіана Гофман повідомила, що канцлер запевнив – федеральний уряд разом зі своїми міжнародними партнерами зробить усе, що в його силах, щоб забезпечити «безжальне розкриття злочинів і виявлення винних, щоб вони могли бути притягнуті до відповідальності перед національними та міжнародними судами».

«Канцлер засудив жахливі воєнні злочини, вчинені російськими військовими в Бучі та інших місцях України. Він висловив солідарність і повну підтримку Німеччиною народу України», – заявила Гофман.

Глава німецького уряду та Президент України також обмінялися думками щодо подальшої підтримки України та домовилися підтримувати тісні контакти, зазначили в відомстві канцлера.

Також у розмові йшлося про антиросійські санкції, оборонну та фінансову підтримку України.

Раніше повідомлялося, що Німеччина працює над тим, щоб відмовитися від російської нафти до кінця 2022 року – про це канцлер країни Олаф Шольц заявив на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Великої Британії Борісом Джонсоном у Лондоні.

«Ми активно працюємо над тим, аби стати незалежними від імпорту (російської – ред.) нафти і вважаємо, що зможемо зробити це протягом цього року», – сказав Шольц.

Він також додав, що Берлін «активно працює» над тим, щоб відмовитися від імпорту російського газу, проте не навів конкретних термінів, коли планує цього досягнути.

«Це, як ви можете уявити, не так просто, адже вимагає будівництва відповідної інфраструктури», – зазначив канцлер Німеччини.

Німеччина підтримала жорсткі санкції Заходу проти Москви через її вторгнення в Україну, але через значну залежність від російського імпорту енергоносіїв Берлін досі не погоджувався на вимоги бойкотувати російські нафту і газ.

Заклики до бойкоту Німеччиною російських нафти і газу стали гучнішими в країні і за кордоном після нещодавніх звинувачень на адресу російських військових у звірствах проти мирного населення в українському місті Буча.