Представник Президента у Конституційному суді, народний депутат (фракція “Слуга народу”) Федір Веніславський заявив, що повноцінні висновки щодо операції із затримання російських найманців приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” можна буде робити після завершення розслідувань за трьома напрямами.

“Є три напрями розслідування цієї події. Перший — це Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України. Другий — Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, за фактом оприлюдненої у ЗМІ інформації було зареєстроване кримінальне провадження. І третій напрям — це журналістські розслідування Bellingcat та українських журналістів. Ось коли вся ця інформація буде повністю вивчена та узагальнена, тоді ми зможемо робити якісь висновки”, — розповів Веніславський в ефірі телеканалу “Дом”.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, пропрацювавши кілька місяців, підготувала проміжний звіт.

“Всі охочі можуть з ним ознайомитися на сайті Верховної Ради України. Але я б закликав усіх дочекатися остаточного звіту, який має бути повнішим, комплекснішим, з урахуванням, зокрема, і тих матеріалів, які надали розслідувачі-журналісти Bellingcat”, — сказав парламентарій.

Також він наголосив,що ані розслідування Bellingcat, ані розслідування Тимчасової слідчої комісії не встановили факту державної зради з боку вищих посадових осіб Української держави або факту витоку інформації з Офісу Президента. І це є головним проміжним підсумком ТСК.

Нагадаємо, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat 17 листопада опублікувала розслідування про спецоперацію із затримання бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера, в якому аналізує обставини і причини її зриву.

В матеріалі йдеться про те, що керівник ОП Андрій Єрмак пропонував відстрочити спецоперацію на тиждень у зв’язку з досягненням домовленостей про припинення вогню на сході України.