Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі назвала чинного президента Дональда Трампа “дуже небезпечною людиною” і закликала негайно відсторонити його від влади.

Про це вона заявила на прес-конференції, повідомляє CNN.

“Президент США – дуже небезпечна людина, що не повинна залишатися при владі. Це терміново. Це надзвичайна ситуація найвищого масштабу”, – заявила Пелосі.

За її словами, віце-президент Майк Пенс повинен негайно відреагувати на вчорашні події, застосувавши 25-ту поправку Конституції США, заявивши про недієздатність Трампа.

Зазначимо, у цьому разі Пенс стане в. о. президента на період до інавгурації Джо Байдена.

“Хоча залишилося лише 13 днів (до інавгурації. – Ред.), будь-який день може стати для Америки шоу жахів”, – заявила Пелосі.

Вона додала, що якщо віце-президент не почне діяти, Конгрес може почати процедуру імпічменту.

Зазначимо, дебати в Конгресі США 6 січня щодо затвердження результатів виборів були перервані через штурм Капітолію прибічниками Дональда Трампа. Конгресменам довелося перервати засідання і терміново евакуюватися – в будівлі був розпорошений сльозогінний газ.

Під час заворушень відбулися затримання і сутички протестувальників та правоохоронців, є загиблі.

Нагадаємо, обраний президент Джо Байден, перемогу якого вранці в четвер затвердив Конгрес США, назвав учасників заворушень біля Капітолію натовпом бунтівників і терористами і звинуватив Дональда Трампа у підбурюванні.