Львівська міськрада придбала швидкі тести для виявлення коронавірусу на 2,4 млн грн. Вартість одного тесту становить 240 грн, однак народний депутат і колишній кандидат у мери Львова Олег Синютка стверджує, що тести можна купити по 170 грн і що «різниця у 700 тисяч гривень опиниться у чиїсь приватній кишені».

Журналісти антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів» перевірили його слова і виявили, що мова йде різні типи тестів.

З’ясувалось, що Львів купив тести Panbio COVID-19 Ag виробництва відомої американської компанії Abbott. Олег Синютка ж говорить про швидкі тести на IgG/IgM до вірусу COVID-19 INCP-402. Їхнім виробником є Hangzhou AllTest Biotech Co., Ltd (Китай).

Ці тести відрізняються не лише країною-виробником, а й принципом роботи. Закуплені міськрадою тести Panbio COVID-19 – для виявлення коронавірусу на основі антигену, їх роблять за допомогою мазка із носоглотки. Це новий вид тестування на коронавірус, такі тести почали використовувати восени і вони вирізняються високою достовірністю.

Натомість тести, про які говорить Синютка роблять за допомогою аналізу крові. Про це «Наші гроші. Львів» дізнались, коли зателефонували до компанії, яка їх продає і яку вказав нардеп. В ТОВ «Окіра» нам повідомили, що також мають тести на антиген, однак вони коштують, не 170 грн, а 300 грн – що суттєво дорожче за 240 грн, які заплатила Львівська міськрада.

Раніше тести компанії Abbott купували також у Маріуполі – по 256,5 грн, тобто навіть дорожче, ніж придбав Львів. На сайті UNICEF вартість упаковки з 25 таких тестів вказана на рівні 125 доларів США (приблизно 142 грн за один тест), але ця ціна не враховує транспортування і націнок посередників.

Як пояснив Михайло Манасович, директор ТОВ «Лабсвіт», яке є ексклюзивним представником компанії Abbott в Україні, ціна за один тест – 285 грн, а на велику партію можна отримати знижку 20%. На ціну впливає низка факторів, наприклад, доставка. Також є націнка компанії, яка продає в Україні, приблизно 20-25%.

Зазначимо, що українці пишуть в Мережі, що Порошенку і Синютці пора заспокоїтися і визнати совю поразку, а не ганьбитися недолугими звинуваченнями. Соромно таке слухати.

Відзначимо, раніше повідомлялося, що партія Порошенка у Львові вирішили узурпувати владу, до моменту, поки не оголошені офіційні результати виборів мера.

Детальніше про це писали Клименко-Тайм:

Порошенко продовжує нахабно захоплювати владу у Львові. А хтось очікував щось від людини, яка зі спільниками раніше захопила владу в цілій країні?

Сьогодні (24 листопада -ред) пройшла перша сесія Львівської міської ради без обраного (але поки офіційно не визнаного) мера Андрія Садового, депутатів його партії “Самопоміч”, а також нардепів “Голосу”. Замість них на засідання з’явилася “Эвросолідарнысть”, “Варта” і “Свобода” – 39 депутатів від цих політсил, що становить більшість міськради (всього там 64 депутата). По суті це нова коаліція в міськраді, з якою Садовому тепер доведеться воювати. На засіданні вони прийняли присягу, а також проголосували за створення лічильної комісії, яка обере тимчасову президію Львівської міськради, в яку, за планом, увійдуть по одному депутату від кожної партії.

Нагадаємо, що перша сесія повинна була відбутися 3 грудня, а не 24 листопада, як це вже сталося. Власне, цілком ймовірно, що до початку наступного місяця ЦВК б встигла оголосити результати виборів мера і визнати офіційно перемогу за чинним градоначальником і тоді б фінт Порошенка з першим засіданням нового складу міськради принаймні в такому вигляді точно не вийшов би.

Ситуацію Садовий назвав дурною, а її метою – “показати свою силу, показати, хто в домі господар, нівелювати рішення громади”. За словами Садового, цим засіданням депутати фактично припинили його повноваження, як нинішнього міського голови. До того ж Садовий заявляє, що не буде з сьогоднішнього дня нічого підписувати і чекає роз’яснень події від юристів. Те, що його депутати на скандальне засідання не прийшли, тільки підтверджує намір боротися. Ну і раз не прийшов і “Голос” – значить боротися діючий / новообраний мер буде не сам.

Тим часом коаліція в складі “Эвросолідарності” Порошенка, “Свободи” і “Варти”, обравши президію, приступлять до формування виконавчих органів влади у Львові, тим самим взагалі позбавлять левової частки повноважень обраного мера Львова Андрія Садового. До того ж тепер вони в праві прийняти і ряд інших важливих рішень в інтересах екс-президента Порошенка, як короткострокових, так і довгострокових, на перспективу.