Член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко повинен сам подати у відставку після скандалу з виступом його дружини в Росії, що відповідає європейській практиці.

Про це заявив в інтерв’ю журналістам народний депутат фракції «Слуга народу» Олександр Качура, передає Главком.

«Тут є велика проблема з точки зору моралі. В такому випадку я вважаю, що Лещенко повинен сам піти з поста члена наглядової ради. Це нормальна практика. Коли в Естонії міністр освіти підвозила на службовій машині свою дитину до школи, то виник скандал, і вона подала у відставку. У нас в країні ніхто ніколи не подає у відставку після будь-якого скандалу, фігуранти займають позицію, що все нормально», – сказав нардеп.

У цьому контексті Качура також наголосив на необхідності перегляду принципів формування наглядових рад при державних органах та стратегічних підприємствах.

«Давайте уважно подивимося, хто сидить в цих наглядових радах. Якщо там сидять колишні співробітники ЗМІ, то при всій моїй повазі до цієї професії, якщо журналісти займаються поїздами, то це не дуже ефективна наглядова рада. Там повинні бути професіонали. Потрібно взагалі міняти підхід, а також зменшувати зарплати», – зазначив представник пропрезидентської фракції.

Відомо, що 8-9 травня Анастасія Топольська виступала у московському клубі “Мутабор”. На сторінці заходу в Facebook зазначено, що організаторами є квір-об’єднання Popoff Kitchen (Москва) і Veselka (Київ), а сам захід присвячено секс-позитивності, свободі та повазі людей один до одного.

Після цього нардеп Валентин Наливайченко заявив, що гастролі в Москві дружини члена наглядової ради УЗ – недопустимі, а ситуація має бути розслідувана правоохоронними органами.

Водночас журналіст Тарас Березовець гостро розкритикував колишнього колегу-журналіста Сергія Лещенка за спроби виправдати дружину «популяризацією України».

«Якби існував еталон людини без найменшого натяку на совість, ним би, поза сумнівами став Лещенко. Свого часу він боягузливо пересидів Майдан за кордоном. Апелювати до його совісті немає сенсу. Єдине, що Лещенко любить по-справжньому – це гроші. Після його репутаційного банкрутства його треба вигнати з наглядової ради «Укрзалізниці». Еталонний мерзотник», – написав Тарас Березовець у Facebook.