Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вперше прокоментував смерть мера Харкова Геннадія Кернеса і висловив співчуття його родині.

Про це повідомляє «Суспільне».

Зазначається, що глава МВС приїхав до Харкова презентувати свою книгу «2014. Миттєвості харківської весни».

Представники ЗМІ запитали Авакова, чи спілкувався він з Геннадієм Кернесом в останні роки і чи підтримуватиме в.о. мера Ігоря Терехова, якщо той висунеться в мери.

“Поставте наступне питання”, – відповів Аваков.

На уточнення, чому він не хоче говорити на цю тему і розвіяти або підтвердити чутки, чиновник заявив, що співчуває родині Кернеса.

“Які чутки? Я співчуваю родині пана Кернеса. Ми з Кернесом пройшли непрості відносини: і добре працювали, і погано працювали. І будь-яка смерть – це людська трагедія. Я хочу Харкову вибрати гідного мера. Хто це буде – не мені вирішувати. Це вирішувати харків’янам “, – зреагував міністр.

Потім у нього поцікавилися, чи відповідає дійсності інформація про домовленість між Офісом президента і його оточенням про відтягування виборів мера Харкова, оскільки ті можуть бути невигідні Терехову.

“Я думаю, що ви фантазуєте. Я теж читаю ці ідіотські Telegram-канали, яких у мене залишилося один або два”, – відповів Аваков.

На ремарку журналіста про те, що про домовленості заявив Михайло Добкін, голова МВС сказав: “Ви мене провокуєте, щоб я прокоментував Добкіна? Я не хочу … Яка домовленість? Домовленістю у нас є голосування в раді: обласній раді, міській раді, публічно. Все інше – чутки “, – заявив міністр.

Відзначимо, що близький друг Кернеса, бізнесмен Павло Фукс розповідав, що в Авакова і Кернеса були погані стосунки. Кернес звинувачував Авакова в замаху на себе 2014 року. Фукс після смерті політика назвав його заяви “медійним захистом”. “Де замах, а де Аваков? Це інший масштаб. Я просто за 33 роки навчився розуміти [Кернеса]. Він вважав, що це росіяни його замовили”, – сказав Фукс.