США та Мексика намагаються заспокоїтись після хвилі негативних заяв. Їх спричинили плани Вашингтону побудувати стіну, що розмежує дві країни та змусити Мексику заплатити за неї. Президенти країн у п‘ятницю зв‘язалися по телефону і обидва сказали, що дискусія пройшла добре, передає Корупція.Інфо.

У цей же день мексиканський бізнесмен Карлос Слім на прес-конференції закликав його країну до єдності та запропонував підготувати рівноцінну відповідь ініціативам Трампа.

“Я не думаю про це, як про катастрофу, а як про кіно. Трамп – перемовник, тож він буде вести переговори,” – сказав Слім.

Американський президент погрожує Мексиці збільшити мито на товари, вироблені в країні. Це вже здешевило песо і підігріває серйозні занепокоєння щодо економіки Мексики, яка значною мірою залежна від американського ринку.

“Як ви знаєте Мексика обійшла нас у переговорах, завдала нам важкого удару через наших попередніх лідерів. Вони змусили нас виглядати дурнями. У нас торговий дефіцит у 60 мільярдів із Мексикою,” – говорить американський лідер про свої аргументи.

У четвер президент Мексики Енріке Пенья Ньєто скасував свій візит до США після того, як Трамп написав у Twitter, що зустріч непотрібна, якщо Мексика не заплатить за стіну на кордоні.

Мексика неодноразово заявляла, що не платитиме за будівництво. Громадяни країни здебільшого підтримують рішення президента залишитися вдома.